صدور گواهینامه انطباق صادراتی

ارسال شده در تاریخ یکشنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

رئیس اداره استاندارد آستارا خبر داد

صدور گواهینامه انطباق صادراتی در آستارا

رئیس اداره استاندارد آستارا از صدور 20 فقره گواهینامه انطباق صادراتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، شاهرخ جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به صدور 79 فقره گواهینامه انطباق وارداتی در چهار ماهه نخست امسال، اظهار کرد: عمده گواهی‌های صادر شده برای کالای خوراک دام، تخته فیبر و ورق‌آلات فولادی بوده است.

وی وزن کالای مذکور را 30 هزار و 948 تن به ارزش 279 میلیارد و 923 میلیون ریال برآورد کرد و افزود: در بحث تعداد گواهینامه‌های انطباق وارداتی دو درصد و از نظر وزن و ارزش به ترتیب 13 و 40 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش داشتیم.

رئیس اداره استاندارد آستارا با اشاره به صدور 20 فقره گواهینامه انطباق صادراتی در مدت مذکور تصریح کرد: این تعداد از گواهی‌ها برای کالای انواع خرما و کشمش به وزن 920 تن و به ارزش 48 میلیارد و 313 میلیون ریال صادر شده است.

وی با تصریح بر اینکه گواهینامه‌های انطباق صادراتی در مدت مذکور از نظر تعداد با 41 درصد کاهش داشته است، ادامه داد: این تعداد از گواهینامه‌ها از نظر وزن و ارزش ریالی به ترتیب 95 و 66 درصد کاهش داشتند.

جعفری از اظهارنامه تعیین هویت 21 مورد از کالای صادراتی به ارزش 15 میلیارد و 604 میلیون ریال در چهار ماه نخست امسال خبر داد و گفت: در بخش اظهارنامه تعیین ماهیت کالای صادراتی به ترتیب 62، 78 و 55 درصد کاهش داشتیم.

وی به تعیین هویت 65 مورد از کالای وارداتی به وزن 11 هزار و 636 تن اشاره کرد و یادآور شد: این مقدار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به لحاظ تعداد و وزن به ترتیب 75 و 938 درصد با افزایش مواجه بود.

این مسؤول با اشاره به اینکه اداره استاندارد در راستای جلوگیری از صادرات و واردات کالای نامرغوب فعال است، یادآور شد: نظارت بر استانداردسازی سردخانه‌ها و نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی به منظور جلوگیری از عرضه کالای غیراستاندارد و فاقد علامت استاندارد از بارزترین وظایف این اداره محسوب می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.