طلای جهانی تحت تاثیر تصمیم بانک مرکزی آمریکا

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۳ فروردین ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

هر اونس طلا برای تحویل فوری در ابتدای معاملات روز جمعه بازار سنگاپور با حدود نیم درصد افزایش 1262.84 دلار بود و هر اونس طلا برای تحویل در آوریل در بازار آمریکا تغییر چندانی نداشت و 1264.20 دلار بود. با این همه در ادامه معاملات با سودبری معامله گران از افزایش اخیر قیمت، بهای معاملات طلا با کاهش روبرو شد و هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.2 درصد کاهش، 1254.56 دلار و هر اونس طلا برای تحویل در آوریل با 0.7 درصد کاهش، 1255.90 دلار بود.

بهای معاملات طلا روز پنج شنبه با ادامه واکنش بازارهای مالی به نشست بانک مرکزی آمریکا که عقب نشینی دلار را بدنبال داشت، به سطح بالاتری صعود کرده بود و هر اونس طلا برای تحویل در آوریل در بازار نیویورک 35.20 دلار (2.9 درصد) افزایش یافته و در 1265 دلار بسته شده بود.

به گفته دانیل آنگ، تحلیلگر شرکت فیلیپ فیوچر در سنگاپور، اوضاع کنونی یادآوری کننده واکنش بازار به بیانیه کمیته بازار آزاد فدرال بانک مرکزی آمریکاست. طلا در سطح 1260 دلار حمایت کافی پیدا کرده است و به دلیل ضعیفتر شدن دلار آمریکا تمایلی به پایین رفتن از این سطح نشان نمی دهد.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی آمریکا در پایان نشست دو روزه خود در بعدازظهر چهارشنبه اعلام کرد نرخهای بهره را ثابت نگه داشته است و بر تحکیم سیاست پولی در سال جاری تاکید کرد. با این همه پیش‌بینی‌های جدید نشان می دهد که سیاستگذاران آمریکایی انتظار دارند تا پایان امسال دو افزایش 25 واحدی در نرخهای بهره تصویب شود که نصف تعداد افزایشهای برنامه ریزی شده در نشست دسامبر این بانک است.

انتظارات برای افزایش نرخهای بهره در سال جاری به دلیل نگرانیها نسبت به اوضاع اقتصاد جهانی و آشفتگی بازارهای مالی، از نشست دسامبر بانک مرکزی آمریکا ضعیف‌تر شده است. افزایش نرخهای بهره طلا را که دارایی بدون بازده به شمار می‌رود تحت فشار قرار می دهد و از ارزش دلار حمایت می کند از این رو انتظار می رود طلا از پایین ماندن نرخهای بهره نفع برده و به سطح بالاتری صعود کند.

 

Aria Mas٬ Aria Mas Company٬ Aria Mas Trading٬ AriaMas٬ AriaMas Company٬ AriaMas Trading Company٬ Commercial٬ Construction٬ Export٬ Export and Import٬ Iran Oman Transit٬ Import٬ Iran٬ Iran Oman٬ Oman٬ Oman Brand Complex٬ Trade٬ Trading٬ Transit٬ آریا مس٬ آریامس٬ اتاق ایران عمان٬ اتاق بازرگانی٬ اتاق بازرگانی ایران٬ اتاق بازرگانی شیراز٬ اتاق بازرگانی عمان٬ اخبار٬ اخبار اقتصادی٬ اخبار ایران عمان٬ اخبار بازرگانی٬ اخبار تجارت٬ اخبار عمان٬ انرژی خورشیدی٬ ایران٬ ایران عمان٬ بازرگانی٬ بازرگانی آریا مس٬ ترانزیت٬ ترانزیت ایران عمان٬ ترانزیت تخصصی کالا٬ ترخیص کالا٬ حمل و نقل٬ شرکت آریا مس٬ شرکت آریامس٬ شرکت بازرگانی آریامس٬ صادرات٬ صادرات و واردات٬ صنعت ساختمان٬ عمان٬ عمان برند کامپلکس٬ واردات,تجارت با عمان, کشور عمان, اقتصاد عمان, صادرات, صادرات به عمان, حمل, حمل و نقل بین المللی, بین المللی, عمانی, صنعت عمان, تولید عمان, وضعیت عمان, ثبت شرکت, ثبت در عمان تجارت,

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.