“عمان” گذرگاه‌های مرزی خود با یمن را بست

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

“عمان” گذرگاه‌های مرزی خود با یمن را بست

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، همزمان با تحرکات عربستان سعودی به سوی پایتخت استان «حضرموت» در یمن، مقامات کشور عمان، دو گذرگاه زمینی خود با یمن را در «المهرة» بستند زیرا پیشروی نیروهای افراطی در حضرموت و استقرار شماری از آنها در المهرة واقع در شرق یمن، نگرانی‌های امنیتی را برای مسقط به همراه داشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری یمنی «خبر»، منابع آگاه محلی در استان المهره، واقع در مرز میان دو کشور یمن و عمان، مسقط دو گذرگاه زمینی «شحن» و «صرفیت» را چند روزی است که بسته و تدابیر امنیتی شدیدی را برقرار کرده و برای ورود یمنی‌ها به عمان، سخت‌گیری می‌کند.

این دو گذرگاه تنها گذرگاه‌های موجود برای یمنی‌ها به منظور خروج از کشور بود زیرا یمن از 26 مارس سال گذشته در محاصره شدید قرار دارد و اکنون تنها فرودگاه صنعا، برای ورود کمک‌های انسان‌دوستانه احتمالی، فعال است.

اخیرا، دولت «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن و «خالد بحاح» معاون و نخست‌وزیر فراری او، تغییراتی را در صفوف فرماندهان امنیتی و نظامی در المهره ایجاد کرده‌اند که برای مسقط نگران‌کننده بوده است.

از سوی دیگر، از آوریل 2015، القاعده نیز بر بخش‌هایی از حضرموت از جمله شهر «مکلا» مرکز این استان و بندر آن، سیطره یافته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.