فراخوان مزایده بندر شهید رجایی انجام شد

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

فراخوان مزایده بندر شهید رجایی انجام شد

پس از سه سال تاخیر در برگزاری مزایده انتخاب اپراتور فاز یک بندر شهید رجایی، به گفته معاون سازمان بنادر فراخوان این مزایده یک ماه پیش برگزار شده و تا دو ماه دیگر شرکت برنده اعلام می‌شود.

جلیل اسلامی، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در گف‌وگو با خبرنگار ایلنا از برگزاری فراخوان مزایده انتخاب اپراتور فاز یک بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: تا دو ماه دیگر برنده مزایده اعلام می شود.

وی تصریح کرد: چندی پیش  فراخوان مزایده انتخاب اپراتور پایانه شماره یک بندر شهید رجایی برگزار شده و فرایند آن در حال انجام است.

اسلامی ادامه داد: یک ماه پیش فراخوان انجام و اسناد فروخته شده است و در حال حاضر در مهلتی هستیم که شرکت‌ها باید اسناد تکمیلی تحویل دهند و تا یک ماه برای تحویل و ارائه اسناد مهلت دارند.

وی با بیان اینکه مزایده بین المللی بوده و شرکت‌های داخلی و خارجی زیادی استقبال کردند و بیش از 20 شرکت داخلی و خارجی اسناد خریده‌اند، اظهار داشت:  در مهلت قانونی شرکت‌هایی که اسناد تکمیلی ارسال کنند از جوانب مختلف بررسی می شوند و براساس قانون اپراتور بندر شهید رجایی مشخص می شود.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در فاز یک همچنان دو اپراتور سینا و بتا فعال هستند و این دو شرکت هم در فراخوان مزایده شرکت کردند و طبیعی است که این شرکت‌ها در مزایده حضور داشته باشند.

اسلامی از شروع مطالعات برای واگذاری فاز سه بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: برای فاز سوم این بندر در حال انجام مطالعه هستیم با توجه به حجم و عدد این پروژه،  مطالعاتی برای روند واگذاری این پروژه آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ به واسطه تحریم های شرکت تایدواتر (وابسته به شرکت سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایرانیان از موسسات مالی سپاه پاسداران)  از سال 90 که اپراتور اصلی بندر شهید رجایی محسوب می شد، فعالیت های این بندر به شدت کاهش پیدا کرد.

با کنار گذاشتن این شرکت و ورود دو اپراتور سینا و بتا به بندر شهید رجایی از مرداد سال 93، فعالیت‌های تخلیه و بارگیری در این بندر از سر گرفته شد. البته این دو شرکت به عنوان اپراتورهای موقت بندر شهید رجایی معرفی شدند و  وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم از ابتدای شروع به کار وعده واگذاری این فاز از بندر به بخش خصوصی از طریق برگزاری مزایده در شرایط رقابتی را داده بود که این وعده پس از نزدیک به سه سال گویا ماه گذشته محقق شده است.

Aria Mas٬ Aria Mas Company٬ Aria Mas Trading٬ AriaMas٬ AriaMas Company٬ AriaMas Trading Company٬ Commercial٬ Construction٬ Export٬ Export and Import٬ Iran Oman Transit٬ Import٬ Iran٬ Iran Oman٬ Oman٬ Oman Brand Complex٬ Trade٬ Trading٬ Transit٬ آریا مس٬ آریامس٬ اتاق ایران عمان٬ اتاق بازرگانی٬ اتاق بازرگانی ایران٬ اتاق بازرگانی شیراز٬ اتاق بازرگانی عمان٬ اخبار٬ اخبار اقتصادی٬ اخبار ایران عمان٬ اخبار بازرگانی٬ اخبار تجارت٬ اخبار عمان٬ انرژی خورشیدی٬ ایران٬ ایران عمان٬ بازرگانی٬ بازرگانی آریا مس٬ ترانزیت٬ ترانزیت ایران عمان٬ ترانزیت تخصصی کالا٬ ترخیص کالا٬ حمل و نقل٬ شرکت آریا مس٬ شرکت آریامس٬ شرکت بازرگانی آریامس٬ صادرات٬ صادرات و واردات٬ صنعت ساختمان٬ عمان٬ عمان برند کامپلکس٬ واردات,تجارت با عمان, کشور عمان, اقتصاد عمان, صادرات, صادرات به عمان, حمل, حمل و نقل ،تقویم تقویم نمایشگاه عمان, نمایشگاه عمان, المللی, بین المللی, عمانی, صنعت عمان, تولید عمان, وضعیت عمان, ثبت شرکت, ثبت در عمان تجارت, صادرات عمان, حمل عمان
این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.