فصلي نو در همکاري بازار سرمايه ايران و عمان

ارسال شده در تاریخ دوشنبه، ۱۲ مهر ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

فصلي نو در همکاري بازار سرمايه ايران و عمان

عبدالله السلمي رييس نهاد ناظر بر بازار سرمايه و بيمه عمان (CMA)، در ديدار با دکتر شاپور محمدي رييس سازمان بورس و اوراق بهادار و تني چند از مديران اين سازمان، ضمن اشاره به اشتراکات متعدد و ظرفيت ‌هاي همکاري گسترده ميان بازار سرمايه دو کشور، بر همکاري همه جانبه ميان دو نهاد ناظر تاکيد کرد.

به گزارش سنا، دکتر شاپور محمدي، رييس سازمان بورس با اشاره به رابطه عميق، طولاني و سازنده ميان دو نهاد ناظر، پذيرش مشترک شرکت ‌هاي ايراني و عماني در بورس ‌هاي دو طرف، آموزش مشترک، همکاري در راستاي گسترش سواد مالي و فراگير شدن مباحث مالي در دو کشور، همکاري در مباحث فقهي و تاسيس صندوق‌هاي مشترک در ايران و عمان را از جمله حوزه‌هاي مورد علاقه دو طرف دانست.

دکتر محمدي همچنين پيشنهاد تشکيل دو تيم کاري براي پيشبرد پروژه ‌هاي تعريف شده ميان دو طرف را ارائه کرد که با استقبال طرف عماني روبرو شد.

در اين ديدار بهادر بيژني، جانشين رييس سازمان در امور بين‌الملل و جذب سرمايه‌گذاري خارجي به «الگوي آبي Blue Model» که اخيرا با پيشنهاد شرکت سپرده‌گذاري مرکزي اوراق بهادار و تسويه وجوه در هيات مديره سازمان بورس و اراق بهادار تصويب شد، اشاره کرد. (بر اساس اين الگو سرمايه‌ گذاران بزرگ اختيار تعامل مستقيم مالي با بانک‌ها و نهادهاي متولي بازار سرمايه “شرکت سپرده‌گذراي مرکزي اوراق بهادار و تسويه وجوه” را پيدا مي‌کنند که اين امر موجب از بين رفتن ريسک نکول کارگزاري مي‌شود.)

رييس نهاد ناظر عمان ضمن دعوت رسمي از رييس سازمان بورس جهت ديدار از ارکان بازار سرمايه عمان، ابراز اميدواري کرد پروژه‌هاي تعريف شده ميان بازار سرمايه دو کشور هر چه زودتر اجرايي شوند.
روزنامه دنیای اقتصاد

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.