مبادلات تجاری ایران و عمان و افزایش می باید

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

مبادلات تجاری ایران و عمان و افزایش می باید

💎افزایش میزان مبادلات تجاری ایران و عمان💎

وزیرصنعت و تجارت و وزیر حمل ونقل عمان به همراه 50 فعال اقتصادی این کشور دیروز برای ارتقای مناسبات تجاری میان دو کشور وارد بندر چابهار شدند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش حجم مبادلات تجاری میان کشورمان با کشور عمان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، افخمی در نشست با هیئت اقتصادی کشور عمان که در بندر چابهار برگزار شد، گفت: برای توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور اقداماتی عملی از جمله برپایی نمایشگاه و توسعه زیرساختها ضروری است.
وی همچنین خواستار ارائه تسهیلات لازم برای صدور ویزا و روادید برای تجار ایرانی ،توسعه ارتباطات بانکی میان دو کشور و راه اندازی و توسعه خطوط هوایی میان عمان و شهرهای مهم ایران شد.
وزیر صنعت و تجارت عمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه توسعه روابط میان دو کشور می تواند در سطح بین المللی موثر باشد، گفت: فاصله نزدیک این دو کشور از طریق بندر چابهار فرصت مناسبی برای توسعه روابط و پیشرفت دو کشور است.
علی بن احمد السنیدی از تمایل فعالان اقتصادی و بازرگانان این کشور برای سرمایه گذاری در بخشهای نیروگاهی، توسعه خطوط اینترنت، واردات و صادرات کالا ، توسعه بنادر و صنایع سبک خبر داد و افزود: با توجه به فعالیت 200 شرکت ایرانی در عمان در تلاش هستیم که از واحد پولی ریال ایران برای تبادلات تجاری میان دو کشور استفاده کنیم.
وی همچنین از برگزاری دو کنفرانس مشترک میان دو کشور در ماههای مارس و اکتبر در کشور عمان برای توسعه روابط خبر داد.
وزیرصنعت و تجارت و وزیر حمل ونقل عمان به همراه 50 فعال اقتصادی این کشور دیروز برای ارتقای مناسبات تجاری میان دو کشور وارد بندر چابهار شدند و از نزدیک قابلیتهای این بندر را مورد بازدید قرار دادند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.