مطالعات اولیه خط لوله صادرات گاز ایران به عمان تمام شد

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

مطالعات اولیه خط لوله صادرات گاز ایران به عمان تمام شد

معاون فراساحل شرکت تاسیسات دریایی با اشاره به اتمام مطالعات اولیه (Desk Study) خط لوله صادارات گاز ایران به عمان گفت:‌ انتظار داریم تا مهرماه پروژه را به مرحله مهندسی پایه برسانیم.

به گزارش ایسنا، محمدرضا بهاری با بیان این که پروژه مطالعات صادرات گاز به عمان از دو بخش خشکی و دریایی تشکیل شده است، افزود: مطالعات بخش خشکی با همکاری مشاوران داخلی شامل ایستگاه کمپرسورها و احداث خط لوله به طول ٢٠٠ کیلومتر تا ساحل است که هم اکنون روند مطلوبی دارد.

وی با بیان این که مطالعات اولیه شامل جمع بندی برای انتخاب مسیر احداث خط لوله صادراتی به پایان رسیده است، اظهارکرد: هم‌اکنون در حال مسیریابی احداث خطوط لوله دریایی در بستر دریا هستیم.

معاون فراساحل شرکت تاسیسات دریایی ادامه داد: باید تا مهرماه امسال پروژه را به مرحله مهندسی پایه رسانده و همه فعالیتهای مربوط به بخش مطالعاتی را نهایی کرده و به کارفرما تحویل دهیم تا آنها نیز براساس مدارک تهیه شده به برگزاری مناقصه اقدام کنند.

وی افزود: شرکت تاسیسات دریایی نیز پیش از این اعلام کرده بود که این آمادگی را دارد تا در اجرای این پروژه مشارکت داشته باشد؛ منتهی باید در مناقصه شرکت کنیم.

مطالعه طرح ساخت خط لوله صادرات گاز ایران به عمان در دو بخش خشکی و دریایی تعریف شده است که مطالعه بخش دریایی صادرات گاز ایران به عمان، ٢٩ شهریورماه پارسال به شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران (IOEC) سپرده شد و قرارداد آن میان مدیران عامل شرکت ملی صادرات گاز ایران، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران و سیف بن حمد السلمانی، مدیرکل برنامه ریزی و ارزیابی پروژه ها در وزارت نفت و گاز عمان امضا شد.

سلطان‌نشین عمان از سالهای پیش خواهان دریافت گاز از ایران بوده است و در همین زمینه در اسفندماه ١٣٩٢ قراردادی با ایران برای واردات روزانه ٢٨ میلیون مترمکعب گاز امضا کرد.

 

 

 

Aria Mas٬ Aria Mas Company٬ Aria Mas Trading٬ AriaMas٬ AriaMas Company٬ AriaMas Trading Company٬ Commercial٬ Construction٬ Export٬ Export and Import٬ Iran Oman Transit٬ Import٬ Iran٬ Iran Oman٬ Oman٬ Oman Brand Complex٬ Trade٬ Trading٬ Transit٬ آریا مس٬ آریامس٬ اتاق ایران عمان٬ اتاق بازرگانی٬ اتاق بازرگانی ایران٬ اتاق بازرگانی شیراز٬ اتاق بازرگانی عمان٬ اخبار٬ اخبار اقتصادی٬ اخبار ایران عمان٬ اخبار بازرگانی٬ اخبار تجارت٬ اخبار عمان٬ انرژی خورشیدی٬ ایران٬ ایران عمان٬ بازرگانی٬ بازرگانی آریا مس٬ ترانزیت٬ ترانزیت ایران عمان٬ ترانزیت تخصصی کالا٬ ترخیص کالا٬ حمل و نقل٬ شرکت آریا مس٬ شرکت آریامس٬ شرکت بازرگانی آریامس٬ صادرات٬ صادرات و واردات٬ صنعت ساختمان٬ عمان٬ عمان برند کامپلکس٬ واردات,تجارت با عمان, کشور عمان, اقتصاد عمان, صادرات, صادرات به عمان, حمل, حمل و نقل بین المللی, بین المللی, عمانی, صنعت عمان, تولید عمان, وضعیت عمان, ثبت شرکت, ثبت در عمان تجارت, صادرات عمان, حمل عمان

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.