ممنوعیت واردات موتورهای کاربراتوری

ارسال شده در تاریخ شنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

اکونیوز:با توجه به مصوبه دولت مبنی بر الزام انژکتوری شدن موتور سیکلت ها، رئیس سندیکای تولید کنندگان موتورسیکلت ایران از کاهش میزان تولید و افزایش قیمت ها این محصول از مهر ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، “ابوالفضل حجازی”، با بیان این که بازار این صنعت به شدت در گیر رکود است گفت: وضع تولید در این دو ماهه اول امسال به خاطر وضع استانداردها بسیار شکننده بود و بازار جوی بسیار سنگین پیدا کرده است و رکود به شکلی است که کارخانجات گاهی ۲۰ تا ۲۵ ماه در انتظار فروش محصولات خود هستند، این وضعیت در حالی است که در دهه ۸۰ که ۲۲۰ کارخانه مونتاژ و تولید موتور سیکلت در کشور وجود داشت، هرگز بازار به سنگینی امروز با فقط ۳۰ تولید کننده نبود.
وی همچنین با اشاره بر این که اعلام استانداردهای جدید با تولیدات غالب در کشور همخوانی ندارد، اظهار کرد: گرچه که بر اساس «مصوبه هیات دولت» از ابتدای مهر ماه موتور سیکلت ها باید انژکتوری شوند، اما هنوز در هیچ جای دنیا موتورسیکلتی به صورت انژکتوری در کلاس ۱۲۵ سی سی که قالب تولید کشور است به وجود نیامده و تمام موتورسیکلت های انژکتوری در کلاس ۲۵۰ سی سی به بالا قرار دارند.
رئیس سندیکای تولید‌کنندگان موتورسیکلت ادامه داد: در موتور های ۲۵۰ سی سی به بالا عملا دیگر موتور کاربراتوری وجود ندارند و علت آن این است که سیستم ساخت نیروی محرکه آنها به سمت انژکتوری شدن رفته و این توجیه اقتصادی است که تولید آنها را به این سو برده است. این در حالی است که موتورهای زیر ۲۵۰ سی سی موتور های کار هستند و گرچه تولیدکننده ای مثل چین توانسته موتور ها را تا ۲۰۰ سی سی انژکتوری کند، اما هنوز این کلاس از محصولات شیب کندی به سمت انژکتوری شدن دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.