موانع جذب سرمایه گذار خارجی در ایران از زبان شافعی

ارسال شده در تاریخ شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

به گزارش 9صبح، غلامحسین شافعی نایب رییس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه سرمایه گذاری یک مسئله بلند مدت است، گفت: فضای کسب و کار نامطلوب در کنار مقررات متناقض مانع جذب سرمایه گذاران خارجی شده است.

وی با اشاره به اینکه تورم مقررات در کشور نیروی دافعه سرمایه گذاری است، افزود: نرخ مالیات، دستمزد و بیمه در هر سال مشخص نیست و این امرفضای ناامنی در زمینه سرمایه گذاری ایجاد می کند.
شافعی در خصوص راهکارهای جذب سرمایه گذاران خارجی تصریح کرد: باید رتبه فضای کسب و کار در ایران ارتقا پیدا کند تا جذابیت لازم برای سرمایه گذاری در کشور ایجاد شود.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: مسئولان کشور باید برنامه مدون در جهت جذب سرمایه داشته باشند تا سرمایه گذار بتواند برای آینده خود تصمیم بگیرد.
*** قوانین کمک حال سرمایه گذار خارجی نیست
ساسان شاه ویسی کارشناس اقتصادی اظهار داشت: طرح توجیهی برای سرمایه گذاری، شناخت از محل بازار مصرف، کشش بازار، استهلاک و بازگشت سرمایه از جمله عوامل مهم در پیشبرد یک طرح اقتصادی است.
وی تصریح کرد: جذب سرمایه گذار خارجی در مرحله نخست نیازمند کشش فضای کسب و کار در جذب منابع مالی است و همچنین بازارهای مصرفی، پولی و مالی نیز باید همگرایی داشته باشد.
شاه ویسی ادامه داد: کشور برای جذب سرمایه گذار خارجی با استانداردهای واقعی فاصله دارد.
این کارشناس اقتصادی افزود: جریان سرمایه گذاری طی یک دهه گذشته به شدت تغییر پیدا کرده بطوریکه بسیاری از نوظهورهای اقتصادی در این روند سهم بالایی را به خود اختصاص داده اند.
این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.