موضع مشترک مسقط و مسکو

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه، ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

موضع مشترک مسقط و مسکو

تهران -ایرنا – وزیر خارجه عمان و همتای روس خود در کنفرانس مطبوعاتی مشترک در مسقط اعلام کردند: دو کشور در بسیاری از مسائل منطقه ای دیدگاهی مشترک دارند.
به گزارش خبرگزاری رسمی عمان (انا)، «یوسف بن علوی» وزیر امورخارجه عمان با بیان اینکه دو کشور عمان و روسیه دیدگاه های مشترکی در خصوص سختی های پرونده کشورهای سوریه، لیبی و یمن دارند، از همتای روس خود خواست: از همه ابزار موجود بهره گرفته تا بتوان در زمان مناسب و به سرعت راه برون رفتی از بحران های منطقه شکل گیرد.
یوسف بن علوی افزود: کشورش همه تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا شرایط مناسبی برای توافق گروه های سوری شکل گیرد و بحران چندساله سوریه پایان پذیرد.
وزیر امورخارجه عمان ابراز امیداواری کرد که کنفرانس ژنو 3 بتواند بارقه امید جدیدی برای خروج از بحران سوریه باشد.
«سرگئی لاوروف» نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: دو کشور عمان و روسیه دارای دیدگاه های مشترک درخصوص تلاش های بین المللی به منظور یافتن راه حل بحران های یمن، لیبی، فلسطین و دیگر مسایل منطقه ای هستند.
وزیر امورخارجه روسیه گفت: با وجود شرایط کنونی اقتصاد جهانی و منطقه ای دو کشور توجه خاصی دارند تا همکاری اقتصادی دو جانبه خود را ارتقا بخشند.
لاوروف وزیر امورخارجه روسیه که در دیدار از عمان، روز دوشنبه (12 بهمن ماه) وارد مسقط شد و پس از دیدار با مسئولان وزارت خارجه این کشور، امروز مسقط را ترک کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.