نخستین نشست کارگروه توسعه صادرات

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

نخستین نشست کارگروه توسعه صادرات

کرج – ایرنا – نخستین نشست کارگروه توسعه صادرات روز چهارشنبه با حضور معاون استاندار البرز، نماینده مردم، مدیرکل صنعت، رایزن ایران در کشورهای عمان و تایلند و جمعی از برترین تولیدکنندگان صنعت غذا در ساوجبلاغ برگزار و مقرر شد که زمینه تشکیل اتحادیه ای برای گسترش صادرات ایجاد شود.

به گزارش ایرنا، معاون منابع انسانی و توسعه اشتغال استانداری البرز در این نشست با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید در کنار صنعت خواهد بود، گفت: در جلسات تسهیل و رفع موانع تولید مصوبات خوبی داشته ایم که به رونق اقتصاد استان در آینده ای نزدیک تاثیر خواهد گذاشت.
عبادالله کامکار از تشکیل شورای اداری اقتصادی با حضور صاحبان صنایع در آینده نزدیک در شهرستان ساوجبلاغ خبر داد و از صاحبان صنعت خواست دفاتر مرکزی خود را به مرکز استان انتقال دهند و یا به مراکز شهرستان ها بیاورند تا بسیاری از مشکلات خدمات اداری در استان دیگر رفع شود.
معاون فرماندار و دبیر این نشست نیز از آمادگی فرمانداری برای انتخاب هیات مدیره برای کنسرسیوم تجارت برای بخش غذا در ساوجبلاغ خبر داد و گفت: با ورود بخش خصوصی به این بخش که عمده آنان به صورت تخصصی از تولید کننده و صادرکننده تشکیل شده، پیش بینی می شود خبرهای خوبی در بخش صادرات غیرنفتی در حوزه کشورهای آسیایی داشته باشیم.
فرماندار ساوجبلاغ نیز در این نشست با معرفی برترین های تولید در بخش کشاورزی و صنایع غذایی در ساوجبلاغ، گفت: در نشست کار گروه و رفع موانع در شهرستان در کنار صاحب صنعت هستیم و همه مدیران مکلف هستند از سختگیری های بی مورد پرهیز کنند و در اجرای توسعه و رفع مشکل کارخانه ها قدم بر دارند.
ابوالقاسم پالیزگیر ایجاد ظرفیت های لازم برای توسعه صادرات را برای صاحبان صنعت مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر ما امروز کوتاهی کنیم مطمئن باشید بازار را کشورهای دیگر در اختیار خواهند گرفت.
وی گفت: از ظرفیت و توان ساوجبلاغ در توسعه صادرات باید استفاده شود و این اولین قدم برای تشکیل کنسرسیوم صاحبان صنعت غذا است و تصمیم داریم به نام تجاری ساوجبلاغ چنین گروهی راه اندازی و برای صادرات محصولات ساوجبلاغ برنامه ریزی شود.
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس نیز به حذف قانون های دست و پاگیر در مجلس شورای اسلامی برای رفع موانع و مشکلات صادرات اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته بخشنامه و قوانینی تصویب شده که خیلی از آنها جلوی دست و پای فعالیت صاحب صنعت را می گیرد و مانع فعالیت آنها می شود.
محمود بهمنی افزود: یکی از اولویت های من در حوزه انتخابیه پرداختن به بخش صنعت است و این ارتباط را با صاحبان صنعت بیشتر خواهم کرد و از نظر آنان برای رفع مشکلات این بخش استفاده خواهم کرد.
وی ارز آوری با گسترش صادرات را در شهرستان برای فعالان این بخش مهم دانست و تشکیل کنسرسیوم در ابخش را مهم خواند.
وی گفت: دولت باید به بخش خصوصی اعتماد کند و تا این بخش بتواند راه خودش را خودش پیدا کند.
رایزن بازرگانی ایران در کشورهای عمان و تایلند نیزگفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه همه امکانات دولتی و نظام پشت سر بخش خصوصی باشد و با ارائه تسهیلات برای پر بار کردن رشد اقتصادی اهتمام بورزیم.
پاک سرشت افزود: در کشورهای دیگر به بخش خصوصی و سرمایه گذار شخصیت می دهند و ما نیز باید چنین عمل کنیم و با سرمایه گذاران همکاری کنیم.
وی از مدیران واحدهای تولیدی خواست تا طعم صادرات را بچشند چرا که در اینصورت سراغ سود داخلی نخواهند رفت.
1535

 

 

Aria Mas٬ Aria Mas Company٬ Aria Mas Trading٬ AriaMas٬ AriaMas Company٬ AriaMas Trading Company٬ Commercial٬ Construction٬ Export٬ Export and Import٬ Iran Oman Transit٬ Import٬ Iran٬ Iran Oman٬ Oman٬ Oman Brand Complex٬ Trade٬ Trading٬ Transit٬ آریا مس٬ آریامس٬ اتاق ایران عمان٬ اتاق بازرگانی٬ اتاق بازرگانی ایران٬ اتاق بازرگانی شیراز٬ اتاق بازرگانی عمان٬ اخبار٬ اخبار اقتصادی٬ اخبار ایران عمان٬ اخبار بازرگانی٬ اخبار تجارت٬ اخبار عمان٬ انرژی خورشیدی٬ ایران٬ ایران عمان٬ بازرگانی٬ بازرگانی آریا مس٬ ترانزیت٬ ترانزیت ایران عمان٬ ترانزیت تخصصی کالا٬ ترخیص کالا٬ حمل و نقل٬ شرکت آریا مس٬ شرکت آریامس٬ شرکت بازرگانی آریامس٬ صادرات٬ صادرات و واردات٬ صنعت ساختمان٬ عمان٬ عمان برند کامپلکس٬ واردات,تجارت با عمان, کشور عمان, اقتصاد عمان, صادرات, صادرات به عمان, حمل, حمل و نقل ،تقویم تقویم نمایشگاه عمان, نمایشگاه عمان, المللی, بین المللی, عمانی, صنعت عمان, تولید عمان, وضعیت عمان, ثبت شرکت, ثبت در عمان تجارت, صادرات عمان, حمل عمان

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.