همکاری شهرداری تهران و مسقط برای ساخت موزه موسیقی

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

همکاری شهرداری تهران و مسقط برای ساخت موزه موسیقی

محمدباقر قالیباف صبح دیروز در حاشیه دیدار با شهردار مسقط طی سخنانی در جمع خبرنگاران هدف از سفر محسن بن محمد الشیخ به تهران را دهه فجر و شرکت در جشنواره موسیقی فجر عنوان کرد و گفت: در جریان این سفر فرصتی فراهم شد تا با شهردار مسقط ملاقاتی برای گسترش همکاری های بین دو شهر داشته باشیم.

به گزارش شهر نوشت، وی تاکید کرد: ما در گذشته همکاری های نزدیکی بین تهران و مسقط در زمینه مسایل فنی، اقتصادی، فرهنگی و خدماتی نداشتیم. این در شرایطی است که ارتباطات بین دو کشور بسیار عمیق و گسترده است.

قالیباف خاطر نشان ساخت: این ملاقات فرصتی را فراهم کرد تا همکاری های نزدیک بین دو پایتخت در اولین زمان ممکن برقرار شود.

همچنین محسن بن محمد الشیخ، شهردار مسقط نیز تاکید کرد: گرچه هدف از سفر شرکت در جشنواره فجر بود اما در جریان این سفر توانستیم تا فرصت دیدار با شهردار تهران تهران و همچنین بازدید از این شهر به عنوان یکی از پایتخت های مهم منطقه را داشته باشیم.

شهردار مسقط در ادامه به بازدید خود از موزه موسیقی ایران و موزه هنرهای معاصر اشاره کرد و گفت: موزه بازدید از موسیقی ایران برای من بسیار جالب توجه بود، خصوصا آنکه در این بازدید با تاریخ موسیقی ایران، فعالیت های انجام شده و همچنین آرشیو موسیقی موجود در این موزه آشنایی پیدا کردم.

وی در پایان تاکید کرد: امیدوارم بتوانیم برای ساخت موزه موسیقی عمان همکاری مثبتی با شهرداری تهران داشته باشیم و از آرشیو موجود در موزه موسیقی ایران نیز استفاده کنیم تا تبادل ارتباطات و معلومات بین دو شهر را داشته باشیم.
منبع:فردانیوز

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.