هیئت سرمایه‌گذار عمانی به بندر چابهار سفر خواهند کرد

ارسال شده در تاریخ شنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

هیئت سرمایه‌گذار عمانی به بندر چابهار سفر خواهند کرد

هیئتی 30 نفره از فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران عمان از طریق دریا راهی بندر چابهار خواهند شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) ، معاون وزیرراه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: این سفر با همراهی دکتر علی بن سعود السنیدی وزیر تجارت و صنایع و دکتر احمد بن محمد الفیطسی وزیر حمل و نقل کشور عمان صورت می گیرد.

محمد سعیدنژاد در ادامه افزود: با توجه به روابط حسنه و دیرینه دو کشور و طی سفری که در چند روز گذشته برای امضاء یادداشت تفاهم نامه توسعه همکاری بنادر ایران و عمان داشتیم این سفر صورت می گیرد .

وی گفت: از اهداف مهم سفر هیئت عمانی بندر چابهار ارتقاء توسعه مناسبات تجاری دو کشور و بنادر چابهار و عمان و همکاری های تخصصی است و در ادامه جلسه مشترکی با فعالان اقتصادی و مقامات دولتی دو کشور برگزار خواهد شد.

سعیدنژاد با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری در بنادر و سواحل چابهار افرود: با توجه به بسترهای لازم برای حضور بخش های خصوصی، کشور عمان در زمینه های مختلف بندری، راه آهن و بانکی می توانند روابط خود را گسترش دهند.

سعیدنژاد گفت: نزدیک بودن فاصله سرزمینی استان سیستان و بلوچستان با عمان و توسعه زیر ساختهای بندری چابهار می تواند باعث افزایش روابط تجاری بین دو کشور شود .

وی خاطرنشان کرد: در ترکیب این هیئت رئیس صندوق سرمایه گذاری ، رایزنهای بازرگانی، مدیر کل گمرک ، بخشهای همکاری تجارت و صنایع ، مدیر کل گذرنامه، مدیر اجرایی کشتیرانی مسافربری، مدیر صندوق عمومی دولتی عمان، مدیر کل خدمات تجاری منطقه آزاد دقم، بخش های مختلف سرمایه گذاری ، مدیران بنادر صلاله، شرکت نفت، حمل و نقل دریایی و موسسه خدمات بندری حضور دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.