واردات برنج آزاد شد +اسناد

ارسال شده در تاریخ شنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

واردات برنج توسط مرزنشینان آزاد شد

در حالی شورای اقتصاد، وزیر جهاد کشاورزی و سازمان توسعه تجارت در مصوبات و بخشنامه‌های جداگانه واردات و ترخیص برنج از اول مرداد را تحت هیچ شرایطی مجاز ندانستند، گمرک از آزادسازی واردات برنج توسط تعاونی‌های مرزنشینان با مصوبه دولت خبر داد.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم: قصه ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت برای حمایت از برنجکاران و تولید داخل هر سال با انواع و اقسام مصوبه و بخشنامه تکرار می‌شود، ولی هر از چند گاهی می‌شنویم که واردات برنج در فصل ممنوعه با دور زدن قوانین انجام می‌گیرد.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی اواخر سال گذشته در نامه‌ای به محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد، ممنوعیت واردات برنج به کشور از اول مرداد 95 را اعلام کرد.

در این نامه آمده بود: «با توجه به مصوبه شورای محترم اقتصاد به‌شماره 216800 مورخ 94/8/10 در خصوص واردات برنج جهت تأمین کسری مورد نیاز کشور خواهشمند است دستور فرمایید اقدامات زیر انجام شود:

1 ــ ثبت سفارش برنج وفق مصوبه از تاریخ 94/9/4 انجام پذیرد به‌نحوی که کلیه واردات برنج مشمول مابه‌التفاوت گردد، مدت اعتبار ثبت سفارش سه ماه و حداکثر برای مدت یک ماه دیگر قابل تمدید باشد.

2 ــ کلیه ثبت سفارش انجام‌شده بایستی حداکثر تا تاریخ 95/4/31 وارد کشور شود و این موضوع به کلیه متقاضیان اعلام و تعهد اخذ گردد که پس از تاریخ فوق به‌دلیل شروع فصل برداشت و لزوم حمایت از تولیدکنندگان داخلی امکان ترخیص وجود نخواهد داشت.

3 ــ مبلغ 5000 ریال مابه‌التفاوت برای هر کیلوگرم برنج وارداتی توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران اخذ شود».

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.