وزیر خارجه عمان گفت با اراده و تصمیم قاطع به ایران آمده‌ایم

ارسال شده در تاریخ یکشنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

وزیر خارجه عمان گفت با اراده و تصمیم قاطع به ایران آمده‌ایم

وزیر خارجه عمان گفت: با اراده و تصمیم قاطع به ایران آمده‌ایم ؛ این سفر بر ضد طرف دیگری نیست و نخستین و آخرین هدف از این سفر همکاری بین دو کشور است.
به گزارش ایرنا یوسف بن علوی در نشست خبری مشترک با محمد جواد ظریف با اشاره به روابط برادرانه بین دو کشور ایران و عمان اظهار داشت: روابط برادرانه بین دوکشور روابطی است که هم در سطح شخصی و هم در سطح رسمی بین ما وجود دارد.

وی افزود: سفر هیات عمانی به ایران در شرایطی انجام می‌شود که تحریم‌های بین‌المللی غیرمشروع علیه ایران برداشته شده است و ما با اراده و تصمیم قاطع به اینجا آمده‌ایم که در چارچوب روابط برادرانه با هم همکاری کنیم.

وزیر خارجه عمان با بیان اینکه افق‌های جدیدی در روابط دو کشور وجود دارد، اظهار کرد: ما در سطوح همکاری اقتصادی و سرمایه‌گذاری، فرهنگی و عملی و همه زمینه‌هایی که می‌تواند برای دو کشور و ملت همسایه سودآور باشد همکاری می‌کنیم.

یوسف بن علوی در بخش دیگری از اظهارت خود گفت: سفر من در چارچوب اهتمام جهانی نسبت به جمهوری اسلامی ایران انجام شده و این به دلیل موقعیتی است که ملت همسایه ایران در میان ملت‌ها و دولت‌ها دارد.

وی یادآور شد: همکاری‌های دو کشور در دو بخش منطقه‌ای و بین‌المللی است و مایل هستم به طور قاطع تاکید کنم که این سفر و گرایش و جهت‌گیری آن در ادامه روابط دوستانه و برادرانه‌ای بوده که بین ایران و عمان بوده و هست.

وزیر خارجه عمان تصریح کرد: این سفر بر ضد طرف دیگری نیست و نخستین و آخرین هدف از این سفر همکاری بین دو کشور است.

یوسف بن علوی خاطرنشان کرد: معتقدیم همکاری با کشور همسایه ایران می‌تواند افق‌های جدیدی را برای دست یافتن به ثبات و امنیت در منطقه باز کند.

وی ادامه داد: ما تمایل فراوان داریم برای اینکه از این جا کار را شروع کنیم و به آینده چشم بدوزیم تا اینکه کشورهای منطقه بتوانند به ثبات و امنیت اهتمام داشته باشند و برای تاسیس امنیت منطقه‌ای تلاش کنند.

وزیر خارجه عمان گفت: اهمیت روابط متقابل بین دو کشور در این است که زمینه‌های اختلافات و رویارویی را از بین می‌برد و ما در این سفر تایید این نظر را دیدیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.