وضعیت صادرات چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

ارسال شده در تاریخ جمعه، ۴ تیر ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان پیش‌بینی خود درباره تولید و صادرات پسته در امسال بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تنها حدود 10 هزار تن پسته بدون نیاز داخلی و صادراتی در کشور وجود داشته باشد که این میزان کاملاً طبیعی و منطقی است.

اسدالله عسگراولادی درباره وضعیت تولید و صادرات پسته در امسال بیان کرد: پیش‌بینی‌ها بر آن است که حجم پسته تولیدی کشور با توجه به شرایط درخت‌های پسته در حدود 180 هزار تن باشد و این در حالی است که در اول فصل با توجه به شرایط کشور پیش‌بینی‌ها بر آن بود تا میزان محصول پسته سال جاری به 160 هزار تن برسد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از هفته‌نامه تجارت‌فردا، وی افزود: درباره بازار صادراتی پسته ایرانی می‌توان گفت، میزان پسته‌ای که در سال جاری قرار است به خارج از مرزهای کشور صادر شود حدود 140 هزار تن است و شرایط صادراتی در سال جاری همچون سال گذشته است، در سال گذشته حجمی که برای صادرات پسته در نظر گرفته شده بود کاملاً به خارج از مرزها منتقل شد و این در حالی است که میزان مصرف داخلی پسته ایران در حدود 30 هزار تن است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: در کنار 30 هزار تن مصرف داخلی حدود پنج هزار تن از پسته کشور از طریق مسافر از کشور خارج می‌شود که در نهایت از 170 هزار تا 180 هزار تن محصول تولیدی حدود 135 هزار تا 145 هزار تن به عنوان مازاد مصرف داخلی شناخته می‌شود که پیش‌بینی می‌شود تنها حدود 10 هزار تن پسته بدون نیاز داخلی و صادراتی در کشور وجود داشته باشد که این میزان کاملاً طبیعی و منطقی است. در حال حاضر صادرکنندگان پسته مشغول به فعالیت هستند و کار به صورت طبیعی در حال انجام است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.