پایان فعالیت غرفه ایران در بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب مسقط

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

پایان فعالیت غرفه ایران در بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب مسقط

فعالیت‌های غرفه ایران در بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب مسقط پایان یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، روز گذشته بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب مسقط به کار خود پایان داد. این دوره از نمایشگاه در فضایی به مساحت ۱۴ هزار متر مربع برگزار شد و در آن بیش از ۹۰۰ غرفه در ۳ سالن فعالیت داشتند. پاکستان و ایتالیا برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت کرده بودند. بیشترین ناشران از کشور‌های مصر با ۱۲۴ ناشر، لبنان ۷۹ ناشر و سوریه با ۶۹ ناشر درنمایشگاه حضور داشتند.

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران با توجه به اشتراکات و رشد جریان تبادل فرهنگی میان دو ملت در سه دهه قبل در این دوره از نمایشگاه کوشید تا با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ادبی دردومین دوره از حضور خود در این نمایشگاه موجبات ارتقاء سطح روابط نویسندگان و ناشران دو کشور را فراهم آورد. از برنامه‌های ایران در این دوره از نمایشگاه می‌توان به معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، دعوت از ناشران برای حضور در این نمایشگاه، عرضه و نمایش بیش از۴۰۰ عنوان کتاب در موضوعات ادبیات، هنر، ایران شناسی، کودک و نوجوان و … به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی و معرفی وضعیت نشر کشورمان در قالب یک کتاب به زبان عربی مشتمل بر آمار نشر در ایران، مراجع نشر، معرفی ناشران فعال، موسسات، انجمن و آژانس‌های ادبی مرتبط با نشر اشاره کرد.

دیدار و مذاکره با عبدالمنعم الحسنی وزیر اطلاع رسانی عمان در غرفه ایران، دیدار با رئیس باشگاه فرهنگی عمان خانم دکتر عایشه درمکی و پیشنهاد انتشار کتابی با مضمون معرفی عمان به منزله الگوی مدارا و تسامح در منطقه و جهان عرب، دیدار و گفتگو با خمیس بن راشد العدوی رئیس انجمن نویسندگان و ادبای عمان، بازدید گروهی از دانشجویان دوره دکتری ادبیات عرب از غرفه ایران، بازدید احمد الفلاحی استاد ادبیات عرب، معروف ب شیخ ادب عمان از غرفه ایران، بازدید محسن بن حمود الکندی استاد ادبیات و مدیر اداره اسناد دانشگاه سلطان قابوس عمان از غرفه ایران و تاکید بر تبادل فرهنگی بین دو کشور از طریق ترجمه آثار، دیدار و مذاکره با یوسف البلوشی مدیرکل روابط بین‌المللی وزارت فرهنگ و عمان و پیشنهاد برگزاری اولین نشست کمیته فرهنگی ایران و عمان، گفتگو با الخنبشی، نویسنده عمانی و دیدار با سعید الصقلاوی عضو کانون نویسندگان عمان به همراه عبدالرزاق الربیعی محقق عراقی در محل غرفه ایران از جمله برنامه‌هایی بود که در غرفه ایران برگزار شد.

در ایام برگزاری این نمایشگاه، دانش آموزان دختر و پسر مدرسه ایرانی مسقط از غرفه ایران بازدید کردند. یادآوری می‌شود، در بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کشور عمان به عنوان مهمان ویژه در این دوره ازنمایشگاه شرکت کرده بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.