پیشرفت ۷۰ درصدی فاز نخست طرح توسعه بندر چابهار

ارسال شده در تاریخ شنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

تین نیوز | وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی فاز نخست طرح توسعه بندر چابهار بر فعال سازی ظرفیت گردشگری و مسافرت دریایی این بندر تاکید کرد. وی ضمن زیبا خواندن خلیج چابهار آن را از این نظر در منطقه مکران کم‌نظیر خواند و بر استفاده از این ظرفیت تاکید کرد.

دکتر عباس آخوندی عصر امروز جمعه ۲۸ اسفند در حاشیه بازدید از بندر شهید کلانتری در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر شهید بهشتی چابهار حدود ۲.۵ میلیون تن در سال است که بعد از تکمیل و بهره برداری از فاز نخست طرح توسعه ظرفیت عملیاتی این بندر به ۸.۵ میلیون تن در سال افزایش پیدا میکند.

وی حضور امروز خود در بندر چابهار را برای سومین مرتبه در طول دولت یازدهم خواند و گفت: عملیات اجرای فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و کارگاه آن فعال است و حتی در نوروز عوامل اجرایی دو شیفت کار میکنند. امیدوارم در سال ۹۵ کل عملیات اجرای فاز نخست طرح توسعه این بندر تکمیل و آماده تجهیز شود.

آخوندی افزود: بحث دیگر توسعه حمل ونقل مسافر دریایی در بندر چابهار است. خوشبختانه یک خط کشتیرانی عمانی در سال ۹۴ دوبار به چابهار آمد و دنبال آن هستیم که این خط مسافری دریایی بین چابهار و عمان فعال شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: خلیج چابهار از زیباترین خلیج های دریای عمان است و فکر میکنم از نظر زیبایی در منطقه مکران کم نظیر باشد. بنابراین قدرت جاذبه گردشگری زیادی دارد اما متاسفانه چندان شناخته شده نیست که در این سفر بحث مسافرتی دریایی بندر چابهار را نیز بررسی کردم.

وی یادآور شد: پروژه مهم دیگر خط آهن چابهار به زاهدان است که خوشبختانه در سال ۹۴ فعال شد و این پروژه را امروز بازدید می کنم تا ببینم در چه ئضعیتی قرار دارد.

اخوندی بعد از بازدید از بندر شهید کلانتری از پایانه مسافری بندر چابهار نیز دیدن کرد.

 

Aria Mas٬ Aria Mas Company٬ Aria Mas Trading٬ AriaMas٬ AriaMas Company٬ AriaMas Trading Company٬ Commercial٬ Construction٬ Export٬ Export and Import٬ Iran Oman Transit٬ Import٬ Iran٬ Iran Oman٬ Oman٬ Oman Brand Complex٬ Trade٬ Trading٬ Transit٬ آریا مس٬ آریامس٬ اتاق ایران عمان٬ اتاق بازرگانی٬ اتاق بازرگانی ایران٬ اتاق بازرگانی شیراز٬ اتاق بازرگانی عمان٬ اخبار٬ اخبار اقتصادی٬ اخبار ایران عمان٬ اخبار بازرگانی٬ اخبار تجارت٬ اخبار عمان٬ انرژی خورشیدی٬ ایران٬ ایران عمان٬ بازرگانی٬ بازرگانی آریا مس٬ ترانزیت٬ ترانزیت ایران عمان٬ ترانزیت تخصصی کالا٬ ترخیص کالا٬ حمل و نقل٬ شرکت آریا مس٬ شرکت آریامس٬ شرکت بازرگانی آریامس٬ صادرات٬ صادرات و واردات٬ صنعت ساختمان٬ عمان٬ عمان برند کامپلکس٬ واردات,تجارت با عمان, کشور عمان, اقتصاد عمان, صادرات, صادرات به عمان, حمل, حمل و نقل بین المللی, بین المللی, عمانی, صنعت عمان, تولید عمان, وضعیت عمان, ثبت شرکت, ثبت در عمان تجارت,

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.