پیش‌بینی رییس اتاق بازرگانی درباره قیمت مسکن، طلا و دلار

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

رییس اتاق بازرگانی ایران ضمن اعلام پیش‌بینی خود درباره آینده بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله بازار ‌مسکن، بورس و بازارهای طلا و ارز پرداخت و تصریح کرد که رشد اقتصادی چهار تا پنج درصدی در سال جاری برای اقتصاد ایران قابل دسترس خواهد بود.

محسن جلال پور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پیش‌بینی خود از وضعیت بخش‌های مختلف اقتصادی در سال جاری گفت: پیش‌بینی کلی‌ برای اقتصاد ایران در سال جاری یک رشد تدریجی با شیبی ملایم است.

وی افزود: می‌توانیم از رشد اقتصادی در سال گذشته که رشد منفی یا صفر بوده است به یک رشد چهار تا پنج درصدی برای سال 1395 برسیم که برای این موضوع چند دلیل وجود دارد.

رییس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: نفت و میزان فروش آن در رشد اقتصادی ما تاثیرگذار است و با توجه به افزایش تولید و صادرات نفت ایران این موضوع در رشد اقتصادی موثر خواهد بود؛ هر چند که اتفاق خیلی خوشحال کننده‌ای نیست، چرا که نمی‌خواهیم نفت پایه رشد اقتصادمان باشد. اما به هر حال جدا از مثبت یا منفی بودن آن موضوعی است که برای اقتصاد ما وجود دارد.

جلال‌‍ پور به دیگر دلایل برای رسیدن به رشد اقتصادی چهار تا پنج درصدی برای اقتصاد ایران در سال جاری اشاره و اظهار کرد: دلیل دوم برای رسیدن به این میزان رشد، سرمایه‌گذاری خارجی و رفت و آمد هیات‌های اقتصادی است که بخشی از آن با توجه به فهم سرمایه‌گذار از موقعیت، در حال به نتیجه رسیدن است.

رییس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: وقتی در مجموع آیتم‌های مختلف را بررسی می‌کنیم می‌توانیم رشد چهار تا پنج درصدی را تا پایان سال پیش‌بینی کنیم. اما آنچه علاقه ما به عنوان بخش خصوصی است رشد بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی و فعالیت‌های مربوط به بخش خصوصی است. البته اینکه این امر تا چه حد محقق شود به سیاست‌گذاری‌ها و سایر تحولات بستگی دارد.

جلال پور اضافه کرد: حدس من این است که رشد بخش خصوصی در سال جاری به طور کامل اتفاق نخواهد افتاد و بخشی از رشد ما در صنعت نفت و بازارهای متعدد دیگر رخ خواهد داد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.