چه خودروهایی سال ۹۵ وارد بازار ایران می‌شوند؟

ارسال شده در تاریخ جمعه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

چه خودروهایی سال ۹۵ وارد بازار ایران می‌شوند؟

با این وجود تولید‌کنندگان با پشت‌سر گذاشتن تحریم‌ها و اجرای برجام ظاهرا توسعه محصول را در سرلوحه فعالیت خود قرار داده‌اند؛ به‌طوری‌که دو خودروساز بزرگ کشور برنامه‌هایی برای ورود خودرو‌های جدید به سبد محصولاتی خود دارند. این خودروها در شرایطی قرار است وارد بازار شوند که به گفته خودروسازان ورود آنها بستگی به امضای قراردادها با شرکای خارجی‌شان دارد. به عقیده کارشناسان اگرچه محصولات وعده داده شده از سوی خودروسازان می‌تواند رونق بازار را به همراه داشته باشد، اما این موضوع در شرایطی صورت می‌گیرد که قیمت خودروها برای مشتریان مطلوب باشد. از سوی دیگر آنها تاکید دارند که خودروهای جدیدی که قرار است وارد بازار شوند باید در محدوده‌های قیمتی مختلف باشند تا مشتریان قدرت خرید آنها را داشته باشند.

در شرایطی گفته می‌شود، بازار آینده شرایط متفاوت‌تری نسبت به سال جاری خواهد داشت که تاکنون محصولات تولیدی به‌صورت دقیق مشخص نشده است؛ اما براساس قراردادهای منعقد شده خودروسازان داخلی با شرکایشان و قراردادهایی که در سال آتی منعقد خواهد شد، پیش‌بینی می‌شود بین ۶ تا ۱۰ مدل جدید خودرو وارد بازار شود؛ بنابراین هر قدر تا پیش از این بازار خودرو از بی‌تنوعی محصولات رنج می‌برد، اما قرار است خودروسازان با تولید این تعداد خودرو جدید، سبد محصولات خود را توسعه دهند. براین اساس، برنامه شرکت‌های خودروساز توسعه محصول در دو بخش همکاری‌های بین‌المللی و توانمندی‌های داخلی است. شرکت ایران‌خودرو در بخش همکاری‌های بین‌المللی قصد همکاری با برخی از خودروسازان خارجی را دارد که شاخص‌ترین آنها شرکت فرانسوی پژو است که بعد از اجرای برجام نیز قرارداد تولید مشترک این شرکت با ایران خورد و به امضا رسید.

براساس این قرارداد دو شرکت قصد دارند در همکاری مشترک خود به تولید محصولات پژو ۲۰۸، ۲۰۰۸ و ۳۰۱ بپردازند. بنا به گفته مدیران ایران‌خودرو، محصولات پژویی این شرکت بین ۵۸ تا ۷۷ میلیون تومان قیمت خواهند داشت. محصولات جدید این شرکت در پایان سال ۹۵ وارد بازار خواهند شد، اما ایران‌خودرو برای تنوع بخشیدن به بازار خود، از اوایل سال ۹۵ خودروی i۲۰۷ را روانه بازار خواهد کرد این خودرو نیز ۴۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.همچنین یکی از مهم‌ترین شرکای ایران‌خودرو که در شرایط کنونی نیز مذاکرات با آن در حال انجام است، شرکت ایتالیایی «فیات» است. این برند ایتالیایی به تولید خودروهای ارزان معروف است، بر این اساس بسیاری از کارشناسان فیات را یکی از مهم‌ترین شرکای ایران‌خودرو می‌دانند؛ به‌طوری‌که آبی‌های جاده مخصوص قصد دارند در همکاری با این شرکت به تولید خودروهای ارزان‌قیمت بپردازند. آنگونه که به‌نظر می‌رسد ایران خودرو قصد دارد سه محصول این شرکت با نام «اپسیلون»،«فیات ۵۰۰ » و «پاندا» را تولید کند.

دیگر شریک ایران‌خودرو که قرار است محصولات تازه آن جان تازه‌ای به بازار خودرو دهد، شرکت ژاپنی «سوزوکی» است.محصول همکاری ایران‌خودرو با این شرکت در سال‌های گذشته ویتارا بود، با این حال در آینده نزدیک این شرکت قصد دارد به توسعه تولیدات خود در همکاری مشترک با ایران‌خودرو بپردازد. بر این اساس تولید محصولات دیگری از جمله «سوئیفت»، «ویتارای جدید» و «سیاز» نیز در برنامه تولید این شرکت قرار دارد.

یکی دیگر از شرکای ایران‌خودرو شرکت فرانسوی «رنو» است که تاکنون تکلیف آن مشخص نشده است و بنا به گفته‌هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو مشخص شدن وضعیتش منوط به مذاکرات این شرکت با سایپا است. با این حال به‌نظر می‌رسد، تولید دو خودروی «کیلیو» و «کپچر» در این شرکت صورت بگیرد که در صورت نهایی شدن قرارداد ممکن است این خودروها در پایان سال ۹۵ یا سال بعد از آن وارد بازار شوند. یکی دیگر از برنامه‌های سال آینده شرکت‌های خودروساز تکیه بر توانمندی داخلی است؛ به‌طوری‌که شرکت ایران‌خودرو قصد دارد محصول پروژه «ایکس۴۰۹» را که همان دنای جدید است در سال ۹۵ وارد بازار کند.

 

Aria Mas٬ Aria Mas Company٬ Aria Mas Trading٬ AriaMas٬ AriaMas Company٬ AriaMas Trading Company٬ Commercial٬ Construction٬ Export٬ Export and Import٬ Iran Oman Transit٬ Import٬ Iran٬ Iran Oman٬ Oman٬ Oman Brand Complex٬ Trade٬ Trading٬ Transit٬ آریا مس٬ آریامس٬ اتاق ایران عمان٬ اتاق بازرگانی٬ اتاق بازرگانی ایران٬ اتاق بازرگانی شیراز٬ اتاق بازرگانی عمان٬ اخبار٬ اخبار اقتصادی٬ اخبار ایران عمان٬ اخبار بازرگانی٬ اخبار تجارت٬ اخبار عمان٬ انرژی خورشیدی٬ ایران٬ ایران عمان٬ بازرگانی٬ بازرگانی آریا مس٬ ترانزیت٬ ترانزیت ایران عمان٬ ترانزیت تخصصی کالا٬ ترخیص کالا٬ حمل و نقل٬ شرکت آریا مس٬ شرکت آریامس٬ شرکت بازرگانی آریامس٬ صادرات٬ صادرات و واردات٬ صنعت ساختمان٬ عمان٬ عمان برند کامپلکس٬ واردات,تجارت با عمان, کشور عمان, اقتصاد عمان, صادرات, صادرات به عمان, حمل, حمل و نقل بین المللی, بین المللی, عمانی, صنعت عمان, تولید عمان, وضعیت عمان, ثبت شرکت, ثبت در عمان تجارت,

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.