کشف ذخایر بزرگ گازی در دریای عمان

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

کشف ذخایر بزرگ گازی در دریای عمان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما ؛ محمدرضا کمالی در نشست خبری گفت: طرح شناسایی ذخایر شیل های گازی در استان لرستان حدود 47 درصد پیشرفت داشته و وجود منابع غیرمتعارف گازی در آن اثبات شده است.

وی افزود: خوشبختانه پتانسیل بسیار بالایی برای شیل های نفتی و گازی در ایران وجود دارد.

کمالی با بیان اینکه هنوز میزان این ذخایر مشخص نشده است، ادامه داد: این فعالیت ها از طریق همکاری با دانشگاه آخن آلمان انجام شده است و دانش فنی مربوط به شناسایی منابع شیل نفت و گاز به داخل کشور منتقل می شود.

وی گفت : طرح مروارید خلیج فارس برای بررسی ساختارهای زمین شناختی در منطقه خلیج فارس 90 درصد پیشرفت دارد و در آن با دانشگاه های معتبر دنیا همکاری می شود.

کمالی افزود: طرح پژوهشی دیگر، شناسایی ساختارهای زمین شناختی در دشت اروندان در استان خوزستان است که در آن میدان های بزرگ نفتی ایران جای گرفته است و این طرح حدود 28 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: طرح دیگری نیز برای بررسی وضعیت زمین شناختی منطقه کپه داغ در مرز ترکمنستان انجام شده است که براساس آن ارتباط مخازن انرژی ایران و ترکمنستان اثبات می شود.

رئیس پردیس بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت گفت: موافقتنامه ای نیز پارسال برای ازدیاد برداشت میدان نفتی اهواز امضا شد که در حال اجراست.

* ساخت اولین واحد نمک زدایی سیار

رئیس پردیس پایین‌دستی پژوهشگاه صنعت نفت هم در این نشست خبری گفت: اولین واحد نمک‌زدای سیار با همکاری یک مجموعه کانادایی در شرکت نفت مناطق مرکزی احداث می‌شود.

آقای بزمی گفت : یکی از فعالیت‌ها در سال گذشته تصفیه میعانات گازی فاز 2 و 3 پارس جنوبی است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.