گسترش روابط تجاری فارس با کشور عمان

ارسال شده در تاریخ شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

گسترش روابط تجاری فارس با کشور عمان

به گزارش خبرنگار ایرنا فریدون فرقانی، روز پنجشنبه در نشست هیات تجاری کشور عمان با فعالان اقتصادی فارس در شیراز افزود: عمان و ایران از گذشته روابط حسنه و دوستانه ای داشته اند و این کشور در زمان تحریم نیز همکاری خوبی با جمهوری اسلامی ایران داشت.
او ادامه داد: شرایط پیش آماده امروز در کنار سوابق خوب گذشته کمک می کند که روابط تجاری را روز به روز گسترش دهیم.
وی، با اشاره به مبادلات 400 میلیون دلاری ایران و عمان، بیان داشت: ما در استان فارس در پی این هستیم که بتوانیم سهم قابل توجهی از واردات 34 میلیارد دلاری کشور عمان را به خود اختصاص دهیم و کالاهای مورد نیاز این کشور را تامین کنیم.
فرقانی، با اشاره به توانمندی ها و قابلیت های فارس در بخش های مختلف بیان داشت: فصل مشترک ما با کشور عمان مربوط به بخش های نفت، گاز، محصولات کشاورزی و مصالح ساختمانی است.
او اضافه کرد: همچنین نزدیکی استان فارس و کشور عمان و وجود خط هوایی مستقیم با این کشور ایجاب می کند که نشست های تخصصی بیشتری بین فعالان اقتصادی فارس و عمان برگزار شود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاروزی فارس ادامه داد: ما به دنبال برقراری یک رابطه مبتنی بر تامین رضایت دو طرف و در حقیقت شیوه برد برد هستیم و سعی می کنیم با استفاده از روابط خوبی که با کشور عمان داریم در این مسیر حرکت کنیم.
نایب رییس اتاق باطنیه شمالی کشور عمان هم در این دیدار، ضمن قدردانی از میهمان نوازی خوب ایرانیان گفت: بعد از استان های بوشهر و هرمزگان، استان فارس سومین مقصد ما در این سفر است که امیدواریم بتوانیم با فعالان اقتصادی این استان به توافق ها نتایج خوبی دست یابیم.
حافظ بن ناصر الربیعی افزود: به نظر می رسد که ما می توانیم در زمینه فولاد، آهن، پتروشیمی و صنایع تبدیلی با استان فارس توافق هایی داشته باشیم.
وی ادامه داد: درسفر امروز به استان فارس، 22 بازرگان و تاجر عمانی من را همراهی می کنند که هر یک از آنها می توانند به عنوان یک سفیر، توانمندی ها و ظرفیت های استان فارس را در کشور عمان مطرح کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.