یادداشت تفاهم توسعه همکاری‌های بنادر ایران و عمان امضا شد

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

یادداشت تفاهم توسعه همکاری‌های بنادر ایران و عمان امضا شد

تین نیوز | با رویکرد مثبت سازمان بنادر و دریانوردی به گسترش روابط حسنه با ذینفعان بندری و دریایی و به منظور ارتقای وضعیت بنادر کشور در زمینه همکاری های تخصصی، اخیرا جلسات مشترک مدیرعامل و معاون امور بندری سازمان بنادر با مقامات دولتی عمان در مسقط برگزار شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی در این سفر که به دعوت رسمی وزیر بازرگانی و تجارت و وزیر راه و حمل و نقل کشور عمان صورت گرفت، علاوه بر برگزاری جلسات مفید با مدیران بندر سلاله و بازدید از توانمندی ها و امکانات شرکت اپراتور آن بندر، یادداشت تفاهمی با مدیر دولتی بندر مذکور با بنادر شهید رجایی و چابهار در زمینه های متعدد گسترش روابط و همکاری های فی مابین امضا شد.

جلیل اسلامی، معاون بندری و امور اقتصادی سازمان بنادر ضمن پر اهمیت و مؤثر خواندن موضوعات دست یافته در این سفر، در خصوص معرفی بندر سلاله عنوان گفت: بندر سلاله به دلیل قرار گرفتن بر سرراه خطوط کشتیرانی اروپا و خاور دور ، دارای موقعیت بسیار ممتاز جغرافیایی بوده و این امتیاز باعث شده است تا دسترسی آسانی را نه تنها به خلیج فارس بلکه به دریای سرخ ، اقیانوس هند و سواحل دور آفریقا فراهم نماید.

به گفته عضو هیات عامل سازمان بنادر، بندر سلاله نقش بسیار موثری را در اقتصاد عمان برعهده داشته و با توسعه زمین های صنعتی Raysut و دورنمای افزایش مبادلات تجاری با سایر کشورهای منطقه، به عنوان بزرگترین و مهم ترین بندر کانتینری کشور عمان با هزینه ای بالغ بر ١٣٠ میلیون دلار توسعه داده شده است.

اسلامی ابراز امیدواری کرد با انعقاد یادداشت تفاهم میان بنادر شهید رجایی و چابهار با بندر سلاله در زمینه های توسعه فعالیتهای تجاری ،تبادل اطلاعات عملیاتی ،مطالعه بازار ، مدرن سازی فعایتهای عملیاتی و بهبود وضعیت فعلی ،برگزاری آموزش های تخصصی در زمینه عملیات بندری و دریایی و همچنین تبادل و انتقال تکنولوژی های موجود در زمینه اپراتوری کانتینر، ضمن گسترش روابط حسنه بنادر ایران و کشور عمان ،بتوان در آینده ای نزدیک شاهد ارتقای وضعیت و عملکرد بنادر ایران باشیم.

امکانات ترمینال کانتینر بندر سلاله:

دارای ٧ پست اسکله کانتینری به طول ٢٥٠٥ متر و عمق ١٨-١٦ متر در پای اسکله و عمق ١٨,٥ متر در کانال دسترسی

شرکتهای کشتیرانی که مستقیماً وارد این بندر می شوند عبارت اند از :

Maersk Sealand ، MSC ، DEL و سایر خطوط بین المللی کشتیرانی

امکانات ترمینال:

مجموع مساحت این ترمینال ١,٢ میلیون مترمربع با ظرفیت ٦ میلیون TEU ، ٢٥ دستگاه گنتری کرین سوپر پاناماکس ، ٨٨ دستگاه جرثقیل موبایل ، ١٨٣ دستگاه تراکتورهای محوطه ای و … است.

ترمینال کالاهای عمومی (General Cargo Terminal) :

این بندر با داشتن ١٢ پست اسکله از ١١٥ تا ٦٠٠ متر طول ،عمق پای اسکله ١٦ متر،اسکله اختصاصی نفتی و با دارا بودن رشد عملکرد دو رقمی طی ١٣ سال گذشته و در دست اقدام بودن طرح توسعه آن برای تخصیص پایانه های مسافری ،آماده ارائه خدمات به مشتریان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.