عمان هنوز به نشست اوپک و غیراوپک دعوت نشده است

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۳ فروردین ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

عمان هنوز به نشست اوپک و غیراوپک دعوت نشده است

وزیر نفت و گاز عمان گفت: مسقط هنوز به طور رسمی به نشست ١٧ آوریل کشورهای عضو و غیر عضو اوپک در دوحه قطر دعوت نشده است.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز از مسقط گزارش داد که محمد بن حمد الرمحی در یک کنفرانس مطبوعاتی در مسقط گفت: عمان هنوز به نشست تولیدکنندگان عضو و غیر عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در دوحه دعوت نشده است.

وی گفت: ما به تازگی با برخی تولیدکنندگان تبادل دیدگاه داشته ایم، اما هنوز دعوتنامه ای برای شرکت در این دیدار دریافت نکرده ایم، با این حال اگر دعوتنامه ای به دست ما برسد در این نشست شرکت خواهیم کرد.

قرار است تولیدکنندگان عضو و غیر عضو اوپک در نشستی در پایتخت قطر گردهم آیند تا راجع به مسائل بازار و راهبردهای جلوگیری از افت بیشتر قیمت نفت در بازارهای جهانی با یکدیگر به بحث و گفتگو بپردازند.

قیمت نفت در سال ٢٠١٥ به کمترین مقدار خود در ١٢ سال گذشته رسید و در مواردی سطوح کمتر از ٣٠ دلار را هم تجربه کرد؛ دلیل اصلی کاهش بی سابقه نفت مازاد عرضه بیش از ٢ میلیون بشکه ای در روز عنوان شده است.

در طول حدود ٢٠ ماهی که از آغاز روند کاهشی قیمت نفت در بازار می گذرد، تولیدکنندگان متعارف هر یک دیگری را مسئول کاهش تولید برای ایجاد ثبات در بازار می کند.

البته دلیل اصلی این افت بی سابقه حضور قدرتمند نفت آمریکا که با روشهای بسیار پیشرفته و غیر متعارف و نیز نفت تولیدشده از ذخایر ماسه های نفتی کانادا در بازار است.

به دلیل این که قیمت نفت در بازار طی چند سال گذشته از ١٠٠ دلار بیشتر شد، تولیدکنندگان نفت در میدانهای نامتعارف برای توسعه این میدانهای دست به کار شدند و توانستند بازار را به سمتی ببرند که نفت بیش از حد بازار را با خطر رکود وبرو کند و تولیدکنندگان متعارف که چند سالی به نفت گران عادت کرده بودند، مجبور شوند تن به نفت ارزان دهند.

 

Aria Mas٬ Aria Mas Company٬ Aria Mas Trading٬ AriaMas٬ AriaMas Company٬ AriaMas Trading Company٬ Commercial٬ Construction٬ Export٬ Export and Import٬ Iran Oman Transit٬ Import٬ Iran٬ Iran Oman٬ Oman٬ Oman Brand Complex٬ Trade٬ Trading٬ Transit٬ آریا مس٬ آریامس٬ اتاق ایران عمان٬ اتاق بازرگانی٬ اتاق بازرگانی ایران٬ اتاق بازرگانی شیراز٬ اتاق بازرگانی عمان٬ اخبار٬ اخبار اقتصادی٬ اخبار ایران عمان٬ اخبار بازرگانی٬ اخبار تجارت٬ اخبار عمان٬ انرژی خورشیدی٬ ایران٬ ایران عمان٬ بازرگانی٬ بازرگانی آریا مس٬ ترانزیت٬ ترانزیت ایران عمان٬ ترانزیت تخصصی کالا٬ ترخیص کالا٬ حمل و نقل٬ شرکت آریا مس٬ شرکت آریامس٬ شرکت بازرگانی آریامس٬ صادرات٬ صادرات و واردات٬ صنعت ساختمان٬ عمان٬ عمان برند کامپلکس٬ واردات,تجارت با عمان, کشور عمان, اقتصاد عمان, صادرات, صادرات به عمان, حمل, حمل و نقل بین المللی, بین المللی, عمانی, صنعت عمان, تولید عمان, وضعیت عمان, ثبت شرکت, ثبت در عمان تجارت,

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.