تحول در سرمایه گذاری عمان

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

رنسانس عمان و تحول در سرمایه گذاری

 کشور عمان در سال ۱۹۷۰ از نظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دچار تغییرات عمده ای شد که به رنسانس عمان معروف است. از آن پس بود که برنامه های سرمایه گذاری خارجی در این کشور به منظور درامدزایی و ورود ارز به آن ایجاد شد. البته در سال های اولیه این برنامه ها تنها شامل موارد به صنعت نفت و پتروشیمی بود و سرمایه گذاران خارجی بیشتر شرکت های شیمیایی و نفتی و پتروشیمی بودند که به منظور تأسیس زیر ساخت و یا بهره برداری از صنعت نفت این کشور وارد عرصه سرمایه گذاری در عمان می شدند. با رشد اقتصادی این کشور و پیشرفت های مداوم آن در زمینه های اقتصادی این بستر در زمینه های دیگر اقتصادی نیز برای سرمایه گذاران خارجی فراهم شد که هم اکنون نیز این شرایط ادامه دارد.

پاسخگوی سوالات شما در رابطه با سرمایه گذاری در کشور عمان هستیم، با ما در ارتباط باشید.

چرا سرمایه گذاری در عمان

عمان یکی از کشورهای منطقه است که از ثبات سیاسی و اقتصادی برخوردار است و سلطان مرحوم این کشور(سلطان قابوس)، قبل و بعد از انقلاب، همیشه همراه ایران بود و پادشاه جدید عمان، اعلام به ادامه راه پادشاه قبلی در سیاست های خارجی کرده است. در دوره تحریم ها که همه به ما پشت کردند، دولت و تجار عمانی به ما کمک کردند.

عمان هم خود بازار خوبی برای محصولات ایرانی است و هم می تواند پل مناسبی برای دسترسی به بازارهایی باشد که به دلایل سیاسی، ارتباط خودشان با ما را قطع کرده اند.

در اغلب کشورهای همسایه، ثبت شرکت خارجی برای ایرانیان غیر ممکن یا بسیار سخت است. در عمان، ایرانی ها به راحتی می توانند در سرزمین اصلی و بدون نیاز به کفیل شرکت مالکیت 100 درصدی ثبت کنند. (برای مشاوره رایگان ثبت شرکت در عمان با ما تماس بگیرید)

سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی امکان پذیر است. افراد می توانند با خرید این اوراق و سرمایه گذاری در بازار بورس این کشور از مزایای زیادی بهره مند شوند. اما نکته مهم در این روش این است که این روش منجر به اخذ اقامت نمی شود. بنابراین افرادی که می خواهند به اقامت عمان و یا اقامت دائم و تابعیت کشوری دیگر دست پیدا کنند، باید روش مهاجرتی دیگر و یا کشوری دیگر را انتخاب کنند. در نمودار زیر میزان رشد بازار بورس عمان داده شده است.

 

سرمایه گذاری در عمان با خرید ملک

عمانی ها می توانند بدون قید و شرط در عمان مالک باشند. طبق فرمان سلطنتی 12/2006، سایر ملیت ها – چه حقیقی و چه حقوقی – می توانند خریدار و مالک تنها در مجتمع های گردشگری یکپارچه( ITCS) باشند. بدین معنی که خرید ملک در این کشور توسط فرد خارجی باید در نقاطی صورت گیرد که دولت تعیین می کند. به این صورت که افراد نمی توانند آزادانه در هر نقطه ای از عمان که بخواهند ملک خریداری کنند.

مجتمع های گردشگری یکپارچه (ITCS):

مزایای خاص این پروژه ها:

  • مالکیت صد درصد املاک – مالکیت خارجی و حقوقی مجاز است.
  • امکان مالکیت مشترک توسط دو نفر از بستگان درجه یک
  • اعمال قوانین وراثت بر ملک خریداری شده
  • صدور ویزای اقامت عمان برای خریداران ملک و بستگان درجه یک
  • صدور ویزای مالتی برای خریدار در مدت زمان ساخت
  • بدون هزینه ثبت برای اولین انتقال مالکیت

سرمایه گذاری در عمان با ثبت شرکت

عمان را سوئیس خاورمیانه می‌دانند. کشور عمان در سال‌های اخیر تلاش بسیاری کرده تا با پیروی از الگوی توسعه دبی، اقتصاد خود را توسعه دهد. یکی از مسیرهای این توسعه، دعوت از سرمایه‌گذاران خارجی برای ثبت شرکت در عمان است. پتانسیل‌های این کشور برای توسعه، قطعاً کمتر از امارات متحده عربی نیست و در سال‌های آینده، از ثمرات ثبت شرکت در عمان که فاکتوری مهم برای اقتصاد شکوفای عمان است بسیار بیشتر خواهید شنید.

  • ثبت شرکت در عماندر سرزمین اصلی با مالکیت 100 درصدی خارجی همراه است.
  • ثبت شرکت در عمان به هیچ وجه با محدودیت‌هایی که متوجه ایران است درگیر نیست و می‌توان از عمان به همه کشورهای دنیا مبادلات تجاری داشت.

دیدگاهتان را بنویسید