نمایشگاه های عمان 2022
بهترین موقعیت برای آنالیز بازار هرکشوری، بازدید از نمایشگاه های برگزار شده در آن کشور می باشد. هر ساله بیشتر کشورها برای ایجاد زیر ساخت های صنعتی، تجاری، کشاورزی و بسیاری موارد دیگر اقدام به برگزاری نمایشگاه، فستیوال و کنفرانس های مختلف می کنند. اگرچه در حال حاضر بسیاری از کشورها از جمله عمان به دلیل پندمی کورونا برگزاری نمایشگاه ها را به تعویق انداخته اند اما اگر قصد ورود به بازار جدید خارجی را دارید دانستن این مطالب مفید خواهد بود.

محل برگزاری نمایشگاه های عمان

مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی عمان در شهر مسقط است، که زمان زیادی از افتتاح آن نمیگذرد.

فاز اول این مرکز نمایشگاهی توسط SSH طراحی و توسط کاریلیون ساخته شده است و در ژوئن 2016 افتتاح شد. پنج سالن نمایشگاهی وجود دارد که در مجموع 22000 متر مربع فضای نمایشگاهی را فراهم می کنند.

بخش دوم این این مکان مرکز همایش است که دارای یک سالن اجتماعات است که می تواند 3200 نفر را در خود جای دهد و یک سالن تئاتر که می تواند 450 نفر را در خود جای دهد.

کل مرکز توسط AEG Ogden ، یک تجارت استرالیایی متخصص در این عملیات اداره می شود. مراکز کنفرانس این مجموعه همچنین شامل یک هتل Crowne Plaza است که در دسامبر 2017 افتتاح شد.

چگونه در نمایشگاه های عمان شرکت کنیم؟

اگر در ایران تولید کننده و یا ارائه دهنده خدمات هستید و در کشور عمان شرکتی ثبت نکرده اید باید از “پاویون کشور ایران” در نمایشگاه عمان غرفه بگیرید.

برای هر نمایشگاه در عمان معمولا برگزار کننده آن دارای نماینده ویژه ای در ایران و سایر کشورها برای واگذاری غرفه می باشد. توجه کنید که به هر شخص یا شرکتی در ایران که مدعی واگذاری غرفه در عمان است، نباید اعتماد کنید. شناسایی این نمایندگان به راحتی ارسال یک ایمیل به برگزار کننده نمایشگاه در عمان است.

نیازمندی های قبل از نمایشگاه

تحلیل اهداف نمایشگاه: این اهداف می تواند ورود به یک بازار خارجی یا پیدا کردن نمایندگی، معرفی محصولات جدید، آزمایش محصول،  برندسازی، بررسی بازار و … باشد.

اگر برای اولین بار است که در نمایشگاه خارجی شرکت می کنید توصیه می شود که حتما از تجارب یک شرکت برگزار کننده استفاده کنید یا به صورت گروهی در یک نمایشگاه شرکت کنید.

تحقیق درباره جزئیات: تحقیق در مورد اطلاعات بازدید کنندگان قبلی نمایشگاه ، سایر غرفه داران،  رقبای تجاری، تجزیه و تحلیل بازار هدف از مهمترین عوامل انتخاب یک نمایشگاه می باشد چرا که حضور در نمایشگاه های خارجی ارزان نیست و باید نهایت استفاده را از آن محیط تجاری داشته باشید.

 رزرو غرفه و متراژ موردنیاز : محل غرفه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به همین دلیل رزرو به موقع در گرفتن محل غرفه هم به جهت مکان مرغوب تر و هم قیمت مناسب تر می تواند موثر باشد.

درج اطلاعات و محصولات شرکت در وبسایت نمایشگاه : بدیهی است که اگر ثبت نام و تعیین محل غرفه زودتر انجام شود نام و مشخصات شرکت زودتر در وب سایت نمایشگاه قرار می گیرد و متقاضیان بیشتری باشما تماس می گیرند

فعالیت های هنگام برگزاری نمایشگاه:

حداقل سه روز قبل از شروع نمایشگاه باید در شهر مورد نظر حضور داشته باشید تا به طور کامل از آمادگی غرفه و امکانات آن مطمئن شوید و در صورت وجود برخی نواقص فرصت اصلاح یا تکمیل آن را داشته باشید. فاصله محل اقامت خود تا نمایشگاه را قبل از شروع نمایشگاه و زمان مورد نیاز برای رسیدن به نمایشگاه و وسیله ایاب و ذهاب خود را مشخص کنید و دقت نمائید که در زمان نمایشگاه معمولا ترافیک زیادی وجود دارد و زمان بیشتری را باید در نظر بگیرید.

نکات مهم و کاربردی

–در خارج از کشور ایجاد فضای گرم و صمیمانه و چهره ای خندان از نکات مهم جذب مخاطب می باشد پس پرسنل خود را آموزش دهید.

– حضور به موقع پرسنل در غرفه

– تعیین شرح وظایف هر یک از پرسنل

– تهیه پرسشنامه و محل منظم جهت قرار دادن کارت های ویزیت و پرسش نامه ها

– اهدای هدایای تبلیغاتی به مشتریان بالقوه

– در دسترس بودن بروشور کالاها و ارائه توضیحات تخصصی توسط پرسنل غرفه

– در صورت امکان فیلم های تبلیغاتی شرکت و محصولات خود در صفحه مانیتور بزرگ در معرض دید بازدید کنندگان قرار دهید.

– پذیرائی در غرفه بخصوص با توجه به سنت مهمان نوازی ایرانیان همواره باید در نظر گرفته شود.

– بررسی غرفه های دیگر بخصوصی رقبای تجاری: یکی از پرسنل خود را که مسلط به زبان انگلیسی است و در امور بازاریابی تسلط دارد موظف نمائید تا روزانه به غرفه های دیگر مراجعه نمایند و در مورد .محصول شرکت خود با مخاطبان مذاکره کند

توجه نمائید که در کلیه موارد از افراد محلی که با آداب و رسوم مردم آن کشور بیشتر آشنا هستند می توانید استفاده کنید و ضمن کاهش هزینه های خود از بازدهی بیشتری نیز می توانید بهره مند شوید.

لیست نمایشگاه های عمان 2022:

Oman Sustainability Week

هفته پایداری عمان ━✥◈✥━ 13March- 17 March 2022

 


Oman Design & Build Week

هفته طراحی و ساخت در عمان ━✥◈✥━ 14March – 16 March 2022

 


Oman Petroleum & Energy Show

نمایشگاه نفت و انرژی عمان ━✥◈✥━  21March – 23 March 2022

 


GHEDEX – Global Higher Education Exhibition

نمایشگاه آموزش عالی عمان ━✥◈✥━  27March – 29 March 2022  

 


TRAINEX 2022 – Technology Education & Vocational Training Exhibition

نمایشگاه آموزش فناوری و آموزش حرفه ای ━✥◈✥━  27March – 29 March 2022  

 


The Food & Hospitality Oman

نمایشگاه غذا و مهمان داری عمان ━✥◈✥━  26September – 28 September 2022

 


2nd International Conference on Artificial Intelligence – COMEX AI

دومین کنفرانس بین المللی هوش مصنوعی ━✥◈✥━  17May – 18 May 2022

 


THE FOOD & HOSPITALITY OMAN

Oman Health Exhibition & Conference

نمایشگاه و کنفرانس سلامت عمان ━✥◈✥━  26September – 28 September 2022

 


EduTraC Oman

نمایشگاه آموزش عمان ━✥◈✥━  23October – 25 October 2022  

 


Oman Agro Food

آگرو فود عمان (کشاورزی)━✥◈✥━  11December – 13 December 2022