ثبت شرکت در عمان | به دنبال ویزای کار عمان باشم یا شرکت ثبت کنم؟

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان ثبت شرکت در عمان با ما در ارتباط باشید.

 

باتوجه به هزینه های اولیه راه اندازی کسب و کار در عمان، در صورتی که قصد اقامت طولانی مدت در این کشور ندارید و یا سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در عمان برای این مقطع از زندگی شما بالاست، پس باید به دنبال ویزای کار عمان باشید. اما بگذارید ابتدا توضیحاتی درباره ثبت شرکت در عمان برایتان بازگو کنیم:

امتیازات ویژه ثبت شرکت در کشور عمان

اقامت سرمایه گذاری یکساله و بعد از آن دوساله
امکان اخذ اقامت برای تمامی شرکاء

امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان شرکاء
امکان تحصیل فرزندان در تمامی مقاطع تحصیلی با توجه به وجود شعب مدارس و دانشگاه های آمریکایی و اروپایی
ورود به بازار بکر کشورهای عربی و آفریقایی
سهولت در اخذ ویزای کشورهای امریکایی و اروپایی برای شهروند مقیم عمان (یکی از مزایای کارت اقامت کشور عمان، سهولت در اخذ ویزای کشورهای امریکا، کانادا و کشورهای اروپایی می باشد.)

عضو بودن این کشور در سازمان تجارت جهانی WTO

سطح بالای امنیت و ثبات اقتصادی جهت سرمایه گذاری بلند مدت

امکان صادرات و واردات کالا به تمامی نقاط جهان بدون محدودیت های بین المللی ایران

 

ثبت شرکت در کشور عمان با مالکیت 100 درصد (بدون نیاز به اسپانسر عمانی)

از یکم ژانویه سال 2020 امکان ثبت شرکت در شهر مسقط به شکل مالکیت 100 درصدی امکان پذیر می باشد. این نوع ثبت شرکت حتی به تمکن مالی سهام داران نیاز ندارد.
به دو صورت امکان ثبت شرکت در عمان وجود دارد: روش اول با کفیل عمانی مشابه شرایط قدیم و روش دوم  بدون کفیل عمانی.

در صورتی که بدون کفیل عمانی شرکت ثبت شود، سرمایه شرکت به هر مقدار مورد نظر اعلام خواهد شد و صد در صد شرکت به نام فرد خارجی می‌شود .دیگر نیازی به ارائه صورتحساب مالی و تمکن مالی نیست ولی متقاضیان ثبت شرکت موظف به ارائه توضیح در مورد شرایط و برنامه کاری مورد نظر در عمان هستند (طرح توجیهی)

تمدید شرکتهایی که بدین نحو ثبت و تاسیس می گردند منوط به اجرای طرح و رعایت زمانبندی در طرح توجیهی تقدیمی می باشد.

اما شرکت هایی که از قبل تاسیس شده اند، طبق روال  قبل فعالیت خواهند نمود و سرمایه گذار و موسسین شرکت قدیم در صورت تمایل میتوانند درصد و کفیل عمانی را با  توافق طرفین خریداری نمایند و قرارداد فروش تنظیم نمایند و آن را در مراجع خاص این موضوع ثبت نموده و هزینه ها را بر طبق قانون جدید پرداخت نمایند.

لازم به ذکر است برخی از فعالیت ها امکان ثبت شرکت بدون کفیل را ندارند که در ادامه لیست این فعالیت ها ذکر می شود:

مدارک مورد نیاز:

  • ارسال تصویر پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار رنگی و با کیفیت
  • تهیه گواهی عدم سوء پیشینه، ترجمه شده به “عربی” مورد تایید دادگستری، وزارت خارجه و سفارت عمان در ایران
  • یک قطعه عکس

 

نکته مهم: باتوجه به هزینه های اولیه راه اندازی کسب و کار در عمان، حتما درمورد فعالیت خود در این کشور تحقیق کنید و از مشاور کمک بگیرید. به خاطر داشته باشید که همه ی افراد نیاز به ثبت شرکت در عمان ندارند.

 

ویزای کار عمان

اگر اخیرا اخبار عمان را دنبال کرده باشید متوجه شده اید که به دلیل تعداد زیاد بیکاران عمانی، به دستور سلطان هیثم بن طارق، 32 هزار فرصت شغلی در طول امسال به شهروندان پیشنهاد می شود. تعدادی از این فرصت های شغلی با پایان قرارداد مهاجران و عدم تمدید آن توسط کارفرما به شهروندان عمانی خواهد رسید. لذا در نظر بگیرید که صدور ویزای کار عمان در شرایط کنونی به راحتی گذشته نیست. اما با این وجود کار محالی نیز به نظر نمی رسد.

کار در عمان مستلزم اخذ ویزای کاری می باشد. اما اخذ این ویزا به سادگی صورت نمی گیرد و متقاضیان در صورت عدم دریافت پیشنهاد شغلی از این کشو موفق به اخذ این ویزا نخواهند شد.

از مهم ترین عوامل اخذ ویزای کاری عمان، داشتن یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای عمانی یا یک کمپانی عمانی است. متقاضیان برای اخذ این دعوتنامه باید از طریق ارسال مدارک و رزومه خود به صورت ایمیل و ذکر شرایط خود و اثبات این نکته که یک کارگر متخصص و ماهر هستند بتوانند کارفرما را متقاعد کنند که برای آن ها دعوتنامه و پیشنهاد کاری صادر نمایند. کارفرمایان نیز باید از اداره کار و اداره پلیس کشور سلطنتی عمان تایید دعوتنامه شغلی را دریافت نمایند تا بتوانند یک شخص غیر عمانی را استخدام نمایند.
از جمله شرایط مهمی که افراد و متقاضیان کار باید داشته باشند، داشتن سن بین 21 سال تا نهایت سن 60 سال و تسلط به زبان عربی یا انگلیسی است.

قوانین و ظوابطی که در خصوص استخدام افراد در کشور عمان اعمال می شود دارای محدودیت های زیادی است که برای افراد غیر عمانی ایجاد میکند. دلیل این قوانین سخت این است که در وهله اول کارمندان و نیروی کار عمانی را استخدام نمایند.

 

میانگین حقوق در عمان

فردی که در عمان کار می کند معمولاً ماهیانه حدود 1770 ریال عمان درآمد دارد. محدوده حقوق از 450 ریال عمان تا 7900 ریال عمان می باشد. البته در نظر بگیرید که کف حقوق در عمان برای شهروندان عمانی 325 ریال عمان است.

طبق آمار مرکز ملی آمار و اطلاعات عمان، تقریباً 60،000 شهروند عمانی شاغل در بخش دولتی، بین 1000 و 2،000 ریال عمان دریافت می کنند.

متاسفانه تا کنون قانونی برای حداق حقوق مهاجران در این کشور وضع نشده است و دریافتی حقوق مهاجران بستگی به گروه شغلی و سابقه کار آن ها به صورت توافقی تعیین می شود.

وب سایت های کاریابی عمان:

https://www.naukrigulf.com/jobs-in-oman

https://www.gulftalent.com/oman/jobs

https://www.olx.com.om/en/jobs-services/

 

توجه: شرکت بازرگانی آریامس تنها امور صادرات و واردات و ثبت شرکت در عمان فعالیت می کند. لذا کلیه سوالات خود را در حوزه  “کار در عمان”  از شرکت های کاریابی معتبر بپرسید.

 

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان ثبت شرکت در عمان با ما در ارتباط باشید.

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان ثبت شرکت در عمان با ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید