ثبت شرکت 60 میلیون تومانی در عمان همراه با اقامت

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

در صورت داشتن سوال از هزینه ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، صادرات به عمان، ترخیص در عمان ، حمل دریایی به عمان ، صادرات محصول به عمان ، حواله پول به عمان شرکت 60 میلیون تومانی در عمان با ما در ارتباط باشید.

 اگر شما هم میخواهید در مورد ثبت شرکت 60 میلیونی همراه با اقامت عمان بدانید تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در ابتدا بدانیم که ثبت شرکت در عمان چه مزایایی به همراه دارد.

امتیازات ویژه ثبت شرکت در کشور عمان

اقامت سرمایه گذاری کشور عمان
امکان اخذ اقامت برای تمامی شرکاء

امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان شرکاء
امکان تحصیل فرزندان در تمامی مقاطع تحصیلی با توجه به وجود شعب مدارس و دانشگاه های آمریکایی و اروپایی
ورود به بازار بکر کشورهای عربی و آفریقایی
سهولت در اخذ ویزای کشورهای امریکایی و اروپایی برای شهروند مقیم عمان (یکی از مزایای کارت اقامت کشور عمان، سهولت در اخذ ویزای کشورهای امریکا، کانادا و کشورهای اروپایی می باشد.)

عضو بودن این کشور در سازمان تجارت جهانی WTO

سطح بالای امنیت و ثبات اقتصادی جهت سرمایه گذاری بلند مدت

امکان صادرات و واردات کالا به تمامی نقاط جهان بدون محدودیت های بین المللی ایران

ثبت شرکت در کشور عمان با مالکیت 100 درصد (بدون نیاز به اسپانسر عمانی)

 از یکم ژانویه سال 2020 امکان ثبت شرکت در شهر مسقط به شکل مالکیت 100 درصدی امکان پذیر می باشد. این نوع ثبت شرکت حتی به تمکن مالی سهام داران نیاز ندارد.
به دو صورت امکان ثبت شرکت در عمان وجود دارد: روش اول با کفیل عمانی مشابه شرایط قدیم و روش دوم  بدون کفیل عمانی.

در صورتی که بدون کفیل عمانی شرکت ثبت شود، سرمایه شرکت به هر مقدار مورد نظر اعلام خواهد شد و صد در صد شرکت به نام فرد خارجی می‌شود .دیگر نیازی به ارائه صورتحساب مالی و تمکن مالی نیست ولی متقاضیان ثبت شرکت گاهی اوقات ملزم به توضیح در مورد شرایط و برنامه کاری مورد نظر در عمان هستند.

اما شرکت هایی که از قبل تاسیس شده اند، طبق روال قبل فعالیت خواهند نمود و سرمایه گذار و موسسین شرکت قدیم در صورت تمایل میتوانند درصد و کفیل عمانی را با  توافق طرفین خریداری نمایند و قرارداد فروش تنظیم نمایند و آن را در مراجع خاص این موضوع ثبت نموده و هزینه ها را بر طبق قانون جدید پرداخت نمایند.

مدارک مورد نیاز:

  • ارسال تصویر پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار رنگی و با کیفیت
  • تهیه گواهی عدم سوء پیشینه، ترجمه شده مورد تایید دادگستری، وزارت خارجه و سفارت عمان
  • یک قطعه عکس

ثبت شرکت بازرگانی در عمان

بمحض ثبت شرکت در کشور عمان با مراجعه به اتاق بازرگانی OCCI  امکان دریافت کارت بازرگانی این کشور را دارید. کارت بازرگانی عمان هر یکسال یک بار تمدید می شود. (هربار تمدید هزینه ای حدود 140 ریال عمان دارد)

با داشتن این کارت و ثبت نام و اخذ کد در “سامانه بیان” شما می توانید انواع کالایی که در موضوع فعالیت شما قید شده است را ترخیص و وارد عمان کنید.

هزینه گمرکی واردات کالا به کشور عمان

ورود هرگونه کالا به خاک کشور عمان از مرزهای مجاز، باید از مبادی قانونی گمرک وارد شود که تعرفه گمرکی هر کالا طبق استاندارد سالیانه سازمان گمرک عمان تعیین می شود.
میانگین حق گمرکی ورود کالا به کشور عمان 5 درصد از ارزش آن می باشد. لازم به ذکر است صادرات مجدد کالا (RE EXPORT) شامل هزینه مجدد گمرکی نیست.

برای واردات کالا به کشور عمان ملزم به پرداخت 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده هستید.

ثبت شرکت 60 میلیونی در عمان همراه با اقامت

اخیرا تعدادی از شرکت ها اقدام به تبلیغات مربوط به ثبت شرکت 60 میلیون تومانی در کشور عمان می کنند. باتوجه به اینکه هزینه های اولیه ثبت شرکت از اول ژانویه 2020 همزمان با حذف کفیل عمانی به نسبت سال های قبل از آن بالاتر رفت، بدیهی است که “امکان ثبت شرکت جدید” همراه با اقامت با این مبلغ تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نیست. دولت عمان توافق نامه و یا تفاهم نامه ای با شرکت های خصوصی ایرانی در این زمینه نبسته است لذا پیشنهاد می کنیم درمورد ادعای شرکت های مربوطه دقت نظر بیشتری داشته باشید.

سخن آخر: باتوجه به هزینه های اولیه راه اندازی کسب و کار در عمان، حتما درمورد فعالیت خود در این کشور تحقیق کنید و از مشاور کمک بگیرید. به خاطر داشته باشید که همه ی افراد نیاز به ثبت شرکت در عمان ندارند.

www.Ariamas.com

دیدگاهتان را بنویسید