صادرات به عمان | سنت های عمانی كه کمتر کسی درباره آن می داند

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان با ما در ارتباط باشید.

با وجود تغییرات زیاد دو دهه گذشته در عمان، برخی از سنت ها در حال مبارزه هستند تا برای همیشه در فرهنگ عمانی باقی بمانند. از جمله :

فرهنگ احوالپرسی

در این مورد فرهنگ کلی وجود ندارد، در بعضی مناطق، دور از ادب است که از مهمان بپرسند “چه خبر؟” یا در مورد خانواده و حوادث زندگی اش جویا شوند. قبل از شروع مکالمه باید به او قهوه و میوه بدهید و بگذارید تا استراحت کند. اما، در بیشتر مناطق در الداخلیه، شما باید ابتدا با مهمان بنشینید و اخبار را رد و بدل کنید و بعداً آنها از شما پذیرایی میکندد.

کفش / دمپایی بیرون بماند

ورود به خانه با کفش یا دمپایی، دور از ادب است. در خانواده های سنتی تر، دست دادن در حالی که کفش به پا دارند نیز بسیار غیراخلاقی است حتی اگر در خیابان با کسی ملاقات کنند. برخی از افراد مسن قبل از اینکه به کسی سلام کنند، اول کفش هایشان را درمی آورند.

برگ خرما برای عروسی

در عروسی ها، خانم های مسن، هنوز هم یک شاخه نخل پهن می کنند و از داماد و عروس می خواهند برای سبزی و خوشبختی در زندگی روی آن قدم بگذارند و بعد روی آن گلاب می ریزند.

مهمان نوازی با قهوه و کندر

بخش بسیار مهمی از فرهنگ و سنت عمان، مهمان نوازی است. اگر مهمان خانه ای در عمان شوید، به احتمال زیاد با کاسه ای خرما، قهوه (قهوه با هل) و انواع میوه ها پذیرایی و موقع خداحافظی با بخور و عطر بدرقه می شوید.

در صورت دعوت به خانه ای در عمانی، به احتمال زیاد از یک بازدید کننده با یک کاسه خرما، قهوه (با هل) وانواع میوه استقبال می شود. قهوه همیشه با دست راست و در یک فنجان کوچک سرو می شود. میهمان باید بعد از سه بار سرو قهوه، فنجان را تکان دهد تا نشان دهد دیگر نیازی ندارد.

میزبان باید به مهمانی که از خانه خارج می شود، بخور و عطر هدیه بدهد. اما آوردن آن در وسط بازدید بی ادبی است زیرا این فکر را ایجاد می کند که میزبان برای رفتن مهمان عجله دارد.

سنت ازدواج

چیزهای زیادی در مورد “ازدواج سنتی” وجود دارد که بسیاری از مهاجران در عمان از آن بی خبرند. هنگامی که مرد تصمیم به ازدواج می گیرد، از مادر و خواهرانش می خواهد که دختر مناسب را برای او پیدا کنند. خانواده همیشه مسائل قبیله ای و سایر موقعیت های مربوط به شان خود را در نظر می گیرد.

پس از انتخاب دختر، بستگان مرد برای خواستگاری به خانه دختر می روند. آنها از دو تا سه هفته به خانواده دختر فرصت می دهند تا پاسخ دهند. پس از پاسخ مثبت، خانواده این مرد مجدداً به خانه دختر می روند تا در مورد جهیزیه و سایر موارد ازدواج توافق کنند.

داماد همه دوستان، اقوام، همسایگان و اعضای قبیله خود را به مراسمی بزرگ به نام “مالكا” دعوت می كند، در این مراسم آنها این ازدواج و نام داماد و عروس را برای عموم اعلام می كنند. پس از آن یک مراسم ضیافت بزرگ برای مهمانان برگزار می شود. و در نهایت بعد از یک دوره دو ماهه تا شش ماهه، عروسی برگزار می شود.

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید