صادرات به عمان | چه بخش هایی به دلیل کورونا در عمان دچار رشد و یا رکود شدند

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان  ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان  با ما در ارتباط باشید.

از آنجا که شرکتهای SAOG ذکر شده در بازار اوراق بهادار مسقط، همه نتایج اولیه حسابرسی خود را در سال کامل 2020 اعلام کرده اند، ما قادر به ارزیابی تأثیر مالی همه گیری Covid-19 بر اقتصاد عمان هستیم.

همانطور که انتظار می رود در عمان نیز مانند کشورهای دیگر، تقریباً اقتصاد همه بخش های آن نسبت به سال قبل کاهش یافته اند. با این حال، پنج بخش جالب توجه و قابل ذکر هستند: بانکداری، ساخت و ساز، نفت و گاز، مخابرات و بیمه.

در همه اقتصادها، بخش بانکی مرتبط با سایر بخشهاست، بنابراین بهترین معیار سنجش اقتصاد یک کشور نیز بشمار میروند، زیرا ضررهای اعتباری محتمل را پیش بینی می کنند. این بخش در عمان 33 درصد کاهش یافته است.

بخش دیگری که در اقتصاد این کشور نقش اساسی دارد، ساخت و ساز است که نه تنها روند کاهشی نداشته، بلکه از 3 میلیون ریال به 23 میلیون رسیده است. همانطور که می دانیم، شرکتهای بزرگ ساختمانی فقط نوک کوه یخ هستند، چون تاثیر فعالیتهای آنها در کل زنجیره اقتصاد به ویژه در خانواده ها و شرکت های کوچک و متوسط (SME) احساس می شود.

بخش دیگری که در دوره همه گیری با آسیب جدی روبرو شده، نفت و گاز است. در اثر افت شدید فعالیت های اقتصادی، تردد کمتر اتومبیل ها و کاهش ترافیک هوایی که نتیجه آنها مصرف کمتر سوخت است، این بخش که شامل پمپ بنزین های Shell، Oman Oil و Al Maha است، کاهش 80 درصدی در درآمد را تجربه کرده اند. صادرات به عمان

بخش مخابرات عمان (Omantel و Ooredoo) کاهش 22 درصدی را متحمل شد. با وجود اینکه به دلیل افزایش کار در خانه و استفاده عمومی از اینترنت، انتظار می رفت، این بخش از همه گیری سود ببرد.

در نهایت بخش بیمه به طرز شگفت انگیزی روند صعودی داشته و از افزایش 37 درصدی درآمد خبر می دهد. اگر به هر چهار سه ماهه نگاهی بیندازیم ، سه ماهه اول سال قبل از اثر پندمی کورونا و جمع آوری حق بیمه های سالانه ، یک سال ثابت را می بینیم.  صادرات به عمان

در این بخش با نگاهی به چهار دوره سه ماهه از شروع پندمی می بینیم که قبل از گسترش این ویروس دریافت حق بیمه سالانه، روند ثابتی مشابه سال های قبل طی شده است. سپس در سه ماهه دوم، با کاهش فعالیت ها در اثر قرنطینه، عملکرد بیمه به میزان قابل توجهی بهبود یافت، زیرا مطالبات کمتری برای پرداخت وجود داشت.

در سه ماهه 3 و 4، با کاهش فعالیت های اقتصادی، کاهش هزینه ها و خروج مهاجران از عمان که بر روی تمدید بیمه نامه های اتومبیل تأثیر منفی گذاشت، روند کندی ایجاد شد.

با سرعت گرفتن برنامه واکسیناسیون کوید 19، امید می رود 2021 سال رشد باشد زیرا اقتصاد و شرکت ها، سال از دست رفته 2020 را جبران خواهند کرد.

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان  ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان  با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید