|صادرات به عمان | کووید 19 چگونه بر برنامه های آینده عمان تأثیر گذاشته است؟

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

برای صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان با ما در ارتباط باشید.

اقدامات اولیه، قاطع و روشنی که دولت عمان برای مقابله با کورونا انجام داد، تأثیر مهمی در مهار و کاهش سرعت انتشار ویروس در سراسر کشور داشته است. ارتباط واضح و منظم با عموم مردم (به چند زبان)، با ابتکارعمل “Oman vs COVID” و اشتراک اطلاعات نقش مهمی در اجرای یک برنامه موفقیت آمیز “برای در خانه ماندن” و فاصله گذاری اجتماعی داشت و این کار را حتی قبل از ثبت اولین مرگ بر اثر ویروس در عمان در 1 آوریل صورت گرفت.

از آنجایی که پندمی باعث افت قیمت جهانی نفت می شود – قیمت نفت عمان در زمان نگارش این مقاله 41.85 دلار است، که بیش از 20 دلار نسبت به سال گذشته کاهش دارد – پیامدهای این موضوع بر کشورهای خلیج فارس چیست؟ تأثیرات برنامه های عمان برای آینده اقتصادی پایدار چیست؟

از سال 1995 که اولین استراتژی تنوع اقتصادی بر چشم انداز 2020 ، 10 بخش را به عنوان ستون های پایداری اقتصادی معرفی کرد ، عمان در حال آماده سازی برای اقتصاد پس از هیدروکربن است. پنج مورد از این موارد: تولید، تدارکات، شیلات، معدن و گردشگری است که اکنون در اولویت قرار دارند. با توجه به چشم انداز 2020 و تحکیم دستاوردهای 25 سال گذشته، چشم انداز 2040 جهانی سازی و پیشرفت های مداوم فناوری را در نظر می گیرد. هر دو استراتژی تمرکز زیادی بر سرمایه گذاری در زیرساخت ها، ارتباطات از راه دور و ایجاد یک جامعه کارآفرین با سواد تکنولوژی دارد.

صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان

نیم قرن پیش عمان 10 کیلومتر راه آسفالت، یک بیمارستان و هیچ مدرسه راهنمایی نداشت. امروزه، این کشور دارای بزرگراه هایی است که به عنوان یکی از بهترین های جهان شناخته شده است. چهار فرودگاه بین المللی و سه بندر بزرگ دریایی دارد. تقریباً 90٪ از جمعیت عمان به پهنای باند تلفن همراه و یک سیستم رو به رشد خدمات ابری دولتی دسترسی دارند. این کشور 4.6 میلیون نفری همچنین بیش از 55 دانشگاه ، کالج و موسسات آموزشی را در خود جای داده است.

در حالی که فرودگاه ها از زمان تعطیلی در 29 مارس، جدا از ترافیک بار و پروازهای گاه به گاه، در فعالیتند، سه دروازه اصلی دریایی عمان در صحار، دقم و صلاله به طور معمول 200 کشتی در هفته و حمل بار به 86 بندر دنیا کار می کنند.

به نظر می رسد سرمایه گذاری طولانی مدت عمان در ارتقا و حمایت از کارآفرینی و تمرکز آن بر ایجاد یک جامعه با دانش فناوری، در طی پندمی کورونا، ارزش بسیاری دارد  زیرا کارآفرینان عمان ایده های عملیاتی برای مبارزه با ویروس و حمایت از اقتصاد ایجاد می کنند.

در ماه فوریه، مرکز نوآوری صنعتی عمان با راه اندازی شرکت های نوپا و کوچک و متوسط ​​فناوری، تیمی هایی برای تولید سیستم های تهویه و استفاده از چاپ سه بعدی برای تولید ماسک تشکیل داد. اکنون استعدادهای جوان مستقر در پارک نوآوری مسقط، یک دستگاه تنفس مصنوعی دیجیتال ساخته اند که سیستم تهویه معمولی را شبیه سازی می کند. این دستگاه برای استفاده در بیمارستانهای سراسری تأیید شده و تحت بررسی کیفیت قرار گرفته است. پلتفرم دیجیتال، از یک کارآفرین سریالی، خدمات تحویل در خانه ی داروهای تجویز شده برای بیماران، به ویژه افراد مسن و کسانی که بیماری های زمینه ای دارند، ارائه می دهد.

در مارس 2020، شورای تحقیقاتی عمان یک برنامه تحقیقاتی کووید 19 در زمینه بالینی و بهداشت عمومی ایجاد کرد که مواردی از جمله پزشکی از راه دور، درمان ها و تشخیص ها و همچنین تأثیرات ویروس روی محیط زیست را پوشش می دهد. تاکنون، این برنامه 442 پیشنهاد تحقیقاتی، 103 مورد در گروه بالینی و 339 مورد غیر بالینی دریافت کرده است.

صندوق فناوری عمان 6/2 میلیون دلار برای حمایت از ایده های نوپا برای پروژه های کوتاه مدت و بلند مدت مربوط به این بیماری اختصاص داده است.  یکی از این شرکت های نوپا Behar است. این شرکت جوان که در شهر ساحلی برکا مستقر است، برای کمک به ماهیگیران محلی برای غلبه بر چالش بازارهای بسته و برقراری ارتباط با مشتریان، مارکت فروش خوبی را ایجاد کرده است.

در این سرزمین که خرید از سوق – بازارهای سنتی در جهان عرب – یک سنت زنده است، بازار آنلاین با آغوشی باز پذیرفته شده است زیرا شرکت هایی مانند MarkeetEx ، Azooz و Talabat خدمات خود را توسعه داده اند، کارکنان بیشتری را استخدام کردند و اکنون تحویل درخواستی مواد غذایی و کالاهای خانگی را برای مصرف کنندگان فراهم میکنند.

پندمی کورونا، نه تنها انعطاف پذیری برنامه های تنوع اقتصادی عمان و سرمایه گذاری در مسیر توسعه را آزموده، بلکه استحکام جامعه و قدرتِ آنچه مهمترین دارایی هر کشوری است را برجسته کرده است – استعداد جوان کارآفرین و نوآور.

 

برای صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان با ما در ارتباط باشید.

 

صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان

دیدگاهتان را بنویسید