صادرات فرش به عمان

در میان ارسال لوازم منزل به خارج از ایران، فرستادن فرش به خارج از کشور در میان کالاهای تجاری یکی از گزینه های رایج میباشد. در صورت داشتن سوال از هزینه ارسال فرش به اروپا از جمله آلمان، اسپانیا، یونان و یا ارسال door to door به کشور عمان با ما در ارتباط باشید.

مدت زیادی گذشت تا امروز شاهد تکنولوژی هایی مدرن در تولیدات فرش ماشینی و صنعت فرش هستیم ، از این جهت که ایران یکی از صادر کننده های فرش ماشینی در جهان می باشد در این جا به بحث در مورد صادرات فرش ماشینی می پردازیم.

صادرات فرش ماشینی

فرش که با دستور رئیس‌جمهوری آمریکا در فهرست اولین تحریم‌های ایالات متحده بر علیه ایران قرار داشت، اکنون راه خود را برای ورود به بازارهای هدف جهانی پیدا کرده و همچنان ارزآور است. کشور های عربی که می توانند صادرات از راه آبی با ایران داشته باشند خیلی مشتاق خرید فرش های ماشینی از کشورمان هستند و از طریق همین کشور ها صادرات فرش ماشینی رونق خوبی پیدا کرده است .

میتوان ادعا کرد که ایران قطب و پایتخت فرش ماشینی در سراسر دنیا شناخته شده است که با داشتن شرکت ها و کارگاه های تولیدی کوچک و بزرگ در صادرات فرش ماشینی نقش بسیار فعال و پر رنگی دارد ، ایران در زمینه صادرات فرش ماشینی از کشور های افغانستان و عراق تا کشور های ترکیه ای و عربی و حتی اروپایی رزومه خوبی را برای خود رقم زده است . علاوه بر این فرش های تولیدی با فناوری های پیشرفته ای روانه بازار می شود و حتی فروش و انتقال این کالا بین استان های داخلی کشورمان نیز رونقی چشم گیر داشته است.

یکی از نکات خیلی مهم در زمینه صادرات فرش ماشینی مشتری مداری است یعنی کیفیت بالای محصولات فرش و خوش قولی برای یک تاجر بسیار با اهمیت است،

شرکت بازرگانی آریامس، با رعایت اصول تجارت در صادرات ، توانسته است پیشرفت قابل ملاحظه ای در زمینه صادرات فرش ماشینی به نقاط مختلف دنیا از جمله کشورهای عربی بدست آورد . صادرات به ترکیه، امارات و دیگر کشورهای عربی از فعالیت های این شرکت می باشد .

دانش نامه فرش ماشینی

منظور از اصطلاح “شانه” در صنعت فرش ماشینی چیست؟

 تراکم عرضی گره های بافته شده در یک فرش ماشینی را “شانه” آن فرش گویند.
شانه فرش بر حسب متر محاسبه می گردد .

نحوه بدست آوردن شانه فرش ماشینی

وقتی در مورد یک فرش گفته می شود 1200 شانه است، منظور این است که در یک متر عرض فرش ، 1200 گره وجود دارد. شما کافیست 10 درصد از این مقدار را محاسبه نمایید . یعنی شما به پشت یک فرش نگاه کنید.در یک فرش 1200 شانه باید 120 گره در 10 سانتی متر باشد .

 منظور از اصطلاح “تراکم” در صنعت فرش ماشینی چیست؟

تراکم مربوط به طول فرش می باشد که ان را با نام تراکم طولی می شناسیم .
شناخت تراکم فرش مشابه شانه است ولی یک تفاوت اساسی با شانه دارد. شما باید 10 درصد از این مقدار را محاسبه نمایید و ضرب در عدد 2 کنید. به عنوان مثال فرش با تراکم 3600  باید در 10 سانتی متر طول آن 180 گره وجود داشته باشد تا با محاسبه ضریب ۲  عدد 360 را بدست بیاوریم .

مزایای فرش هیت ست شده چیست ؟
اگر فرش ماشینی شما با الیاف هیت ست شده بافته شده باشد ، پرزدهی کمتری خواهد داشت و از کیفیت بالاتری برخوردار است. این نوع فرش ها در برابر دمای بالا مقاوم هستند.

چگونه پرز فرش را از بین ببریم ؟
شما می توانید با استفاده از یک پارچه مرطوب به راحتی پرز فرش را از بین ببرید. ابتدا پارچه را خیس کنید و آن را در خاب فرش بکشید تا پرزهای آن را جذب کند. شامپو فرش هم عامل موثری در این زمینه می باشد.

فرش به عمان