صادرات ماشین آلات به عمان

صادرات ماشین آلات صنعتی خط تولید می تواند تاثیر زیادی بر رشد اقتصادی کشور داشته باشد. وجود شرکت های صادراتی متوسط و بزرگ برای صادرات ماشین آلات و قطعات صنعتی خط تولید ساخت ایران، ضروری است. مدیریت منابع ارزی کشور در جهت حمایت از تولید داخلی و تلاش برای ثبات تعرفه صادرات همواره به نفع تولید و صادرات بوده است.
همچنین معافیت ماشین آلات خط تولید از پرداخت کارمزد خدمات استاندارد برای کاهش بار اضافی بر سازمان استاندارد و عدم ایجاد تورم نیز در جهت تسهیل صادرات بوده است. در صورت داشتن سوال از هزینه ارسال و صادرات انواع ماشین آلات صنعتی و یا صادرات خط تولید به اروپا از جمله اسپانیا، ترکیه، یونان، آلمان و یا ارسال door to door به کشور عمان با ما در ارتباط باشید.

صادرات ماشین آلات صنعتی

نتیجه حمایت ها و سیاست های دولتی را می توان در رشد میزان صادرات ماشین آلات صنعتی و تجهیزات صنعتی در سال های اخیر دید. از جمله مهمترین محصولات صادراتی می توان به انواع دیگ بخار و کوره ها، پمپ ها و کمپرسورهای صنعتی و فن ها، تجهیزات صنایع نورد، تجهیزات انتقال مواد، تراکتور، کمباین و ماشین آلات و ادوات کشاورزی، تجهیزات نیروگاهی، شیرآلات صنعتی، دستگاه های برش چوب، ماشین ابزار، ماشین آلات صنایع غذایی اشاره کرد.
بازار هدف این محصولات را عمدتا کشور های عراق، اسپانیا، یونان، آذربایجان، ترکمنستان، ایتالیا، تونس، ترکیه و قطر تشکیل می دهد. در سال های اخیر به ترتیب صادرات شیرآلات صنعتی، ماشین آلات صنایع غذایی، تجهیزات انتقال مواد و ماشین ابزار رشد چشم گیری داشته است. مهمترین عوامل تداوم چنینی رشدی، هزینه بالای حضور در نمایشگاه های بین المللی، تامین مواد اولیه، حمایت های دولتی و تامین مشوق های صادراتی بوده است.

متاسفانه با وجود چنینی رشدی معضل وابستگی شدید به ماشین آلات خارجی همچنان یکی از مهمترین موانع توسعه یافتگی صنایع کشور است. یکی از پیامد های منفی واردات ماشین آلات خط تولید، کاهش کیفیت تولید در طول زمان است. علت این امر این است که تسلط صاحبان صنعت به فناوری ماشین آلات خط تولید وارداتی صرفا در حد بهره برداری است. بنابراین محصولات تولیدی این کارخانجات در همان حد اولیه طراحی شده توسط شرکت خارجی باقی مانده و با استهلاک دستگاه حتی کاهش هم می یابد.

صادرات كليه ماشین آلات باعمر بالاي ده سال و داراي مدارك ورود آزاد مي باشد . صادرات ساير ماشين آلات وارداتي ( فاقد مدارك ورود، عمر كمتر از 10 سال ) نيازمند اخذ تائيديه از بخش صنعت وزارت صنعت ، معدن و تجارت است.

گروه‌های کالایی عمده صادرات ایران به عمان شامل چه کالاهایی می‌باشد؟

طبق آمار، بیشترین صادرات ایران به عمان مربوط به گروه کالایی «چدن، آهن و فولاد» با ارزش حدود ۲۲۰ میلیون دلار اختصاص داشته است. پس از آن «انواع گوشت» و «سایر سوخت‌های معدنی» در رده‌های بعدی قرار دارند.
سایر کالاها شامل موارد زیر می‌باشند:

مِس و مصنوعات مِس
نمک، گوگرد، خاک و سنگ، آهک و سیمان
محصولات شیمیایی آلی
فرآورده‌های نفتی
شیشه و مصنوعات شیشه‌ای
انواع رآکتورها و ماشین‌الات صنعتی
انواع نباتات
شیر و محصولات لبنی، تخم پرندگان، عسل طبیعی، محصولات خوراکی
مصنوعات از سنگ،گچ، سیمان، پنبه نسوز، …
مواد پلاستیکی
مصنوعات از چدن، آهن یا فولاد
محصولات شیمیایی معدنی
محصولات سرامیکی

شرکت بازرگانی آریامس با تجربه خود در حمل و صادرات انواع ماشین آلات صنعتی به کشور عمان و کشورهای اروپایی، آماده ارائه بهترین نرخ های رقابتی به تولید کنندگان محترم می باشد.

کلیه عملیات بارگیری، حمل تا مرز خروجی، امور گمرکی، ترخیص و بیمه کامل بار صادراتی توسط این شرکت صورت می پذیرد.

صادرات ماشین آلات صنعتی