فرصت های سرمایه گذاری و تجارت در عمان

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمانارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان با ما در ارتباط باشید.

این روزها عدم ثبات اقتصادی و مشکلات راه اندازی کسب و کار در ایران، تحریم های بی سابقه و بی ارزش شدن پول ملی باعث شده است که ایرانی های زیادی به دنبال توسعه تجارت و درآمد زایی خود در فرای مرزهای کشورمان باشد.

در بین این کشورها انتخاب کشوری که روابط مطلوب سیاسی با ایران داشته و شرایط مساعدی از نظر امنیت سرمایه گذاری داشته باشد. و در عین حال از همسایگان ما باشد کمی دشوار است.

کشور عمان خصوصیت و ویژگیهای منحصر به فردی دارد. که در ادامه به آن اشاره می گردد.

فضای کسب وکار مناسب، در بیشتر مواقع تورم منفی، نرخ سود مناسب تسهیلات برای سرمایه گذاران، پل ارتباطی برای صادرات کالاهای ایرانی (صادرات مجدد)، مقررات آسان برای ثبت شرکت در عمان از جمله امتیازهایی است که فضای امنی برای سرمایه گذاران و تجار ایرانی فراهم کرده است.

البته شرایط ایران در دوران تحریم ها به گونه ای رقم خورده بود که سایر کشورها نیز درخصوص برقراری روابط اقتصادی با ایران، با مشکلاتی مواجه بودند. در واقع انفعال دوسویه در طول سال های گذشته، تجار ایرانی را از دست یافتن به بازارهای جدید بازداشته است.

از طرفی چندی پیش همزمان با موضع گیری امارات علیه ایران، عمان به عنوان یکی از جایگزین های امارات مطرح شد.

تجارت عمان با کشورهای آفریقایی سابقه طولانی و تاریخی دارد و از طریق کشور عمان، راحت تر می توانیم به بازار آفریقا دست پیدا کنیم.
توافق نامه های تجارت آزاد بین عمان و آمریکا همچنین عمان و سنگاپور امضا شده که براساس آن تعرفه بین عمان و این کشورها صفر است. پس از طریق عمان می توان کالاهای ایرانی را به این دو کشور با قیمت کمتری صادر کرد.

سیاست های مربوط به سرمایه گذاری مستقیم خارجی

عمان فعالانه به دنبال سرمایه گذاری مستقیم خارجی است و در حال بهبود چارچوب نظارتی برای تشویق چنین سرمایه گذاری هایی است. قانون سرمایه گذاری جدید، در بیشتر بخش ها صددرصد مالکیت خارجی را فراهم و حداقل سرمایه مورد نیاز را حذف می کند. این قانون، عملاً بازار آزاد عمان را به همه سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد.

نمودار رشد سرمایه گذاری مستقیم خارجی در عمان

صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمانارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان

اخیرا نیز به دستور سلطان هیثم به سرمایه گذاران خارجی تحت شرایط ویژه ای اقامت طولانی مدت عمان اعطا خواهد شد.

فرصت های سرمایه گذاری در عمان /فرصت های تجاری در عمان

  1. شرکت مبتنی بر فناوری

در خاورمیانه ، به ویژه در مسقط ، طیف وسیعی از فرصت های خدمات مبتنی بر فناوری وجود دارد. می توان در یک شرکت نوپای حمل و نقل ، خدماتی مانند اپلیکیشن های تحویل غذا ، خدمات تاکسی ، سفارش آنلاین محصولات تناسب اندام ، تجارت الکترونیکی و موارد دیگر سرمایه گذاری کرد.

  1. شرکت مدیریت رویداد یا مدیریت افراد مشهور

عمان ، معروف به مهمانی های مجلل ، حضور مشاهیر ، جشن های بزرگ ، رویدادهای ورزشی و… است. مکانی عالی که فرصت های خوبی را برای افراد خلاق که در صنعت سرگرمی ارتباطات مفیدی دارند و در مدیریت و سازماندهی رویدادهای مختلف تبحر دارند ، فراهم کرده است. حاشیه سود این صنعت در عمان مطلوب است.

  1. تجارت جهانگردی

با تلاش دولت عمان برای پیشرفت صنعت گردشگری و سفر ، این بخش در کشور رونق خوبی دارد. اگر شخصی کسب و کار مربوط به گردشگری در عمان ایجاد کند ، سرمایه گذاری اولیه شامل اجاره دفتر ، مجوزات مربوطه ، هزینه های داخلی دفتر و حقوق کارمندان این شرکت خواهد بود. سفر و تجارت جهانگردی دارای پتانسیل بزرگی برای رشد بلند مدت در عمان است.

  1. رستوران و کافه های عربی

فردی که علاقه زیادی به معرفی طعم و مزه غذاهای محلی و بین المللی دارد می تواند مردم را وادار به بازدید مجدد از رستوران کند. علاوه بر این ، در نظر گرفتن کافه عربی در کنار رستوران سود را به حداکثر می رساند.

  1. شرکت تعمیر و نگهداری تاسیسات

یک شرکت تعمیر و نگهداری تاسیسات به سایر شرکت ها کمک می کند تا تجهیزات خود را تمیز نگه دارند ، ایرادات برق و مشکلات لوله کشی را برطرف کنند و خدمات تعویض تاسیسات را فراهم کنند. با افزایش تعداد مشاغل و فرصت های شغلی ، یک شرکت نگهداری تاسیسات می تواند ایده ای درخشان برای کسب سود باشد.

  1. فروشگاه کالا

فروشگاه کالا در عمان گزینه خوبی برای شروع کار در این کشور است زیرا عمان یکی از واردکننده های بزرگ در منطقه بشمار می رود. اگر کسی بتواند این کالاها را با نرخ کمتری وارد کند و آن را در فروشگاه عرضه کند ، بازده خوبی دارد. مشارکت با چند برند و چند محصول جدید باعث جذب بیشتر مشتری کسب و کار می شود.

  1. ساخت و ساز

عمان در حال حاضر بیش از 2000+ پروژه در حال انجام در بخش نفت و گاز ، توسعه شهری و صنعتی دارند. تخمین زده می شود که ارزش کل پروژه ها 190 میلیارد دلار باشد. عمان در درجه اول تمرکز خود را در توسعه ساخت و ساز و گردشگری قرار داده تا اقتصاد کنونی را به ثبات بیشتری برساند. تخمین زده می شود توسعه ساخت و ساز سالانه 11 درصد رشد کند.

علاوه بر موارد ذکر شده، بخش شیلات، معدن، مشاوره پزشکی ، مراقبت های بهداشتی و همچنین آموزش، فرصت های عالی تجاری در عمان بحساب می روند.

 

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمانارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید