مهاجرت به عمان از طریق راه اندازی کسب و کار

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان مهاجرت به عمان با ما در ارتباط باشید.

مهاجرت به عمان از طریق راه اندازی کسب و کار (ثبت شرکت)

شرکت مسئولیت محدود نوعی از شرکت است که بیشتر اوقات توسط سرمایه گذاران خارجی به دلیل دوره زمانی کوتاه مدت برای ثبت و قیمت آن در مقایسه با سایر اشکال نهادها انتخاب میشود . شایان ذکر است که لازم نیست شرکت هاي مسئولیت محدود در بازار اوراق بهادار مسقط در عمان فهرست شوند. یک شرکت مسئولیت محدود حداقل با دو فرد حقیقی یا حقوقی تشکیل میشود.

. به طورکلی، حداقل سرمایه موردنیاز براي تأسیس یک شرکت مسئولیت محدود 20000 ریال عمان است. با وجود این در صورت مالکیت خارجی در شرکت مسئولیت محدود این سرمایه منجر به افزایش الزام حداقل سرمایه پرداخت شده از 20000 ریال عمان به 150000 ریال عمان می گردد.

تمام سهامداران در یک شرکت مسئولیت محدود ملزم به امضاي اساسنامه شرکت هستند. سپس جزئیات شرکت، وارد ثبت تجاری در وزارت صنعت و تجارت می شود و پس از آن شرکت مسئولیت محدود تاسیس می شود.

با اینکه امکان ثبت شرکت مسئولیت محدود در سرزمین اصلی با “مالکیت صد در صد” و “بدون شریک خارجی” از اول ژانویه 2020 فراهم شده است اما در صورتی که کسب و کار شما در عمان در گروه تجارت های محدود به عمانیان باشد نیاز به کفیل خواهید داشت.

 براي یک سرمایه گذار خارجی، پیش نیازهاي خاص تأسیس یک شرکت مسئولیت محدود با شناسایی شهروندان عمانی شروع میشود که عضو ثانویه شرکت مسئولیت محدود خواهند بود. سپس تائیدیه نام شرکت مسئولیت محدود باید از طرف وزارت صنعت و تجارت اخذ شود، نام شرکت ممکن است شامل نام سرمایه گذار خارجی نیز باشد.

اساسنامه و نمودار شرکت مسئولیت محدود باید اهداف، میزان سرمایه، تعداد سهام، ملیتهاي اعضاي آن و درصد مالکیت مربوطه آنها و غیره را مشخص کند.

به طورکلی، تأیید نام شرکت مسئولیت محدود تقریباً یک روز زمان میبرد و تشکیل شرکت مسئولیت محدود پس از اینکه کلیه اطلاعات موردنیاز ارائه شد نباید بیشتر از چهار هفته زمان ببرد.

شرکت های مسئولیت محدود در عمان بسته به سرمایه اولیه ثبتی آن انواع مختلفی دارد:

سرمایه (ریال عمان) درجه
250.000 به بالا Excellent
100.000 تا 249.999 First
50.000 تا 99.999 Second
25.000 تا 49.999 Third
تا 24.999 Fourth

توجه کنید که این مبالغ نیاز به سپرده در عمان ندارد و صرفا سرمایه اولیه شرکت را در اسناد نشان می دهد.

هر سندی که به زبان خارجی نوشته شده باشد باید توسط مترجم قانونی به عربی ترجمه و توسط وزارت امور خارجه و وزارت عمان تأیید شود.

ثبت نام تجاری به مدت 5 سال معتبر است که پس از آن می بایست اقدامات مربوط به تمدید آن انجام شود.

نیاز به مجوز داریم؟

برخی فعالیت ها نیاز به تأییدیه ثانویه دارند، به عنوان مثال وزارت حمل و نقل برای بسیاری از فعالیت های مربوط به حمل و نقل و لجستیک، وزارت بهداشت برای تمام فعالیت های تجاری مرتبط با پزشکی و اداره کنترل مواد غذایی شهرداری برای تمام مجوزهای مربوط به مواد غذایی مجوز صادر می کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت با شماره 09178841702 تماس بگیرید.

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان مهاجرت به عمان با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید