نکات قابل تامل از بزرگترین سرمایه گذاران خارجی در عمان

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، سرمایه گذاران خارجی در عمان با ما در ارتباط باشید.

سرمایه گذاران خارجی در عمان می گویند که مشتاق ادامه همکاری در توسعه اقتصاد این کشور و مشارکت در اهداف چشم انداز 2040 عمان هستند.

انگلستان و ایالات متحده کشورهایی بودند که سال گذشته بیشترین سرمایه گذاری خارجی را به عمان هدایت کردند.

بر اساس داده های مرکز ملی آمار و اطلاعات، بریتانیا 7.72 میلیارد ریال عمان در پروژه های سرمایه گذاری مشارکت کرده است.
ایالات متحده آمریکا نیز مبلغ 1.84 میلیارد ریال دیگر در سه فصل اول سال 2020 سرمایه گذاری خواهد کرد.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDIs) از انگلستان تقریباً نیمی از سرمایه گذاری خارجی دریافت شده توسط عمان در این مدت است: “حدود 15.65 میلیارد ریال عمان”
سرمایه گذاری بریتانیا بر اساس “توافق جامع بریتانیا و عمان“، که در ماه مه 2019 امضا شد، موجب تسهیل تجارت و سرمایه گذاری در علوم، بهداشت، فناوری و نوآوری شده است.

وزارت تجارت بین المللی بریتانیا گفت: “سرمایه گذاری در سه فصل اول سال 2020 ، 11 درصد بیشتر از مدت زمان مشابه سال قبل بود بود، و انگلستان بودجه ای به ارزش 26 میلیارد و 700 میلیون ریال تأمین کرد.”

سرمایه گذاری آینده در عمان در حوزه استراتژی صنعتی/انرژیِ انگلستان و اهداف چشم انداز 2020 عمان، به “انرژی تجدیدپذیر و فناوری سبز” گسترش می یابد.
انرژی سبز نقش مهمی در انگلستان ایفا می کند و سه چهارم میلیون نفر را مشغول به کار کرده است،

از سوی دیگر ، تجارت بین ایالات متحده و عمان توسط توافقنامه تجارت آزاد بین دو کشور در سال 2009 کمک بسیار زیادی به افزایش سرمایه گذاری در عمان کرده است.
لسلی ام تسو، سفیر ایالات متحده آمریکا در عمان، گفت: “این امر تجارت را در هر دو جهت افزایش داده ، فرصت هایی را برای مشاغل آمریکایی و عمانی ایجاد کرده است و از اهداف عمان برای جذب سرمایه گذاری و تنوع بخشیدن به اقتصاد آن مطابق با چشم انداز عمان 2040 حمایت می کند.”
وی افزود: “عمان یک شریک استراتژیک کلیدی ایالات متحده آمریکا است.” و روابط ما قوی و قوی تر می شود.

یکی از حوزه های کلیدی که انگلیس تمایل به سرمایه گذاری در آن دارد منطقه آزاد دقم است، شهر بندری آینده که هدف آن آینده غیر نفتی در این کشور است. تعدادی از تأسیسات کلیدی ، از جمله بندر دقم، درای داک دقم، پارک صنعتی چین-عمان ، پالایشگاه دقم و بسیاری دیگر از تأسیسات که یا ساخته شده یا در دست ساخت است.

وی افزود: “عمان یک شریک استراتژیک کلیدی ایالات متحده است.” روابط ما قوی و قوی تر می شود ، توسط افراد نزدیک به روابط مردم ، مشارکت امنیتی پایدار و تجارت قوی بین کشورهای ما متصل می شود. ”

یکی از حوزه های کلیدی که انگلیس تمایل به سرمایه گذاری در آن دارد شهر دقم است ، شهر بندری آینده که هدف آن آینده آینده غیر نفتی عمان است. تعدادی از تأسیسات کلیدی ، از جمله بندر دوقم ، حوض خشک دوقم ، پارک صنعتی چین-عمان ، پالایشگاه دوقم و بسیاری دیگر از تأسیسات ساخته شده یا در دست ساخت است.

بریتانیا چندین پروژه را در دقم تأمین می کند، از جمله پالایشگاه دقم، بندر دقم و Dockm Naval Dockyard (DND).
این علاوه بر سرمایه گذاری 23.8 میلیون پوند (13 میلیون ریالی) برای گسترش پایگاه پشتیبانی لجستیکی مشترک است.

دقم بزرگترین منطقه تجاری آزاد در خاورمیانه و بزرگترین ابتکار اقتصادی در تاریخ مدرن عمان است و فرصتهای سرمایه گذاری بریتانیا همچنان در بخش هایی مانند معدن، ماهیگیری، پرورش آبزیان، توزیع غذا، مراقبت های بهداشتی، آموزشی و گردشگری می ادامه خواهد داشت.
حضور عمان در خلیج فارس ، با توجه به موقعیت استراتژیک آن و پتانسیل رشد به عنوان قطب تجارت با خاورمیانه و شرق آفریقا ، آن را به فرصتی جذاب برای سرمایه گذاران و شرکت های انگلیسی تبدیل می کند. با افزایش تجارت دو جانبه در این کشور ، تلاش زیادی برای به نمایش گذاشتن عمان در انگلستان و مشاغل انگلیسی با توجه به سرمایه گذاری در خلیج فارس انجام می شود.

اما آمریکا،  حدود 100 شرکت آمریکایی با سرمایه گذاری یا فعالیت در عمان وجود دارد که بسیاری از آنها نماینده برندهای جهانی و مشهور هستند. سرمایه گذاری های ایالات متحده در عمان طیف وسیعی از بخش ها از جمله توزیع محصولات مصرفی، اکتشاف نفت و گاز ، مهمان داری و خدمات دیگر از جمله مهندسی، فناوری اطلاعات، مالی، حسابداری، حقوقی، مشاوره و بسیاری دیگر را شامل می شود.

عمان یکی از تنها 20 کشوری است که ایالات متحده با آن قرارداد تجارت آزاد دارد و این نشان دهنده اعتماد آمریکا به عمان به عنوان مقصد تجارت و سرمایه گذاری ایالات متحده است. اگرچه این احتمال وجود دارد که سرمایه گذاری های ایالات متحده به دلیل شیوع کورونا باسرعت کمتری پیش رود ، اما محصولات آمریکایی همچنان در عمان ارزش خود را حفظ می کنند.

نماینده سفارت آمریکا در مسقط گفت: “به همین ترتیب ، ایالات متحده به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان ، فرصت های بی نظیری را برای سرمایه گذاری به شرکت های عمانی ارائه می دهد.” سفارت و “مرکز تجاری آمریکایی-عمانی” مشتاق حمایت از شرکت های آمریکایی در سرمایه گذاری و توسعه جدید در عمان هستند. “

سایر سرمایه گذاران خارجی عمده در عمان عبارتند از: چین، هلند، هند و سوئیس.

 در میان کشورهای شورای همکاری خلیج (GCC) ، به ترتیب امارات متحده عربی، کویت، بحرین  و قطر همگی دارایی های قابل توجهی در عمان دارند.

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، سرمایه گذاران خارجی در عمان با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید