همه چیز درباره شهر اقتصادی خزائن عمان | معرفی و پروژه ها

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان مسکن در عمان  شهر اقتصادی خزائن با ما در ارتباط باشید

 

شهر اقتصادی خزائن کجاست؟

خزائن عمان یک شهر اقتصادی یکپارچه است که در زمینی به مساحت 51.6 میلیون متر مربع (منطقه A) واقع شده است که در برکا – عمان واقع شده است.

  • خزائن اولین منطقه اقتصادی و منطقه آزاد است که با مشارکت عمومی-خصوصی- خصوصی (PPP) ایجاد شده است.
  • اسیاد “ASYAD” (سازمان دولتی) یک قرارداد حق انتفاع و توسعه با شرکت سرمایه گذاری عمان SAOC (شرکت دارای مالکیت خصوصی) در رابطه با توسعه این شهر امضا کرده است.
  • چشم انداز شهر اقتصادی خزائن توسعه یک شهر اقتصادی یکپارچه در سطح جهانی با تمرکز بر بهبود اقتصاد و رفاه کشور عمان است.

 

از نظر استراتژیک در پرجمعیت ترین قسمت عمان واقع شده است:

  • فاصله تا بندر صحار (156 کیلومتر ، 2 ساعت رانندگی)
  • فاصله تا بندر السویق (52 کیلومتر ، 35 دقیقه رانندگی)
  • فاصله تا فرودگاه مسقط (50 کیلومتر ، 30 دقیقه رانندگی)
  • فاصله تا مرکز شهر مسقط (50 کیلومتر ، 30 دقیقه رانندگی)
  • دسترسی مستقیم به جاده های اصلی متصل به امارات متحده عربی و عربستان

 

قراردادهای مهم در خزائن:

کارخانجات بسته بندی و لجستیک مواد غذایی در خزائن 

با توجه به انکه عمان بعنوان هاب تامین امنیت غذایی شورای همکاری خلیج فارس شناخته شده، سرمایه گذاری های متنوعی در این حوزه در حال شکل گیری است.
در همین راستا، خزائن توافق نامه هایی را با شرکت های محلی Al Rasam Al Shamilah ، یک شرکت عمانی که در زمینه واردات ، صادرات و عمده فروشی مواد غذایی فعالیت می کند و QAF International ، شرکتی که در سال 2015 تاسیس شده و در زمینه واردات مستقیم مواد غذایی فعالیت می کند ، امضا کرده است.
در این توافق نامه ها این دو شرکت کارخانجات و واحدهای لجستیک در منطقه خزاین احداث خواهند کرد.
مهندس سالم سلیمان السهلی ، مدیر عامل شرکت خزائن گفت ، “ما خوشحالیم که از سرمایه گذاران جدید در شهر اقتصادی خزاین استقبال کنیم. این توافق نامه ها نشان دهنده اعتمادی است که سرمایه گذاران به خزاین به دلیل موقعیت جذاب و دسترسی سریع به دروازه های مختلف لجستیکی در سراسر کشور  دارند. “.

با همکاری عربستان، هفت کارخانه در شهر اقتصادی خزائن احداث می شود 

شهر اقتصادی خزائن در کشور عمان از امضای سه قرارداد مالکیت موقت جدید با ارزش تقریبی 3 میلیون ریال عمان خبر داده است.

 این توافق نامه ها به تازگی با یونایتد ویژن اینوسمنت و المها فود اینداستریال ،”یک شرکت مشترک عمانی و سعودی” برای ایجاد چندین واحد تولیدی در این شهر اقتصادی به امضا رسیده است.

طبق این سه توافق نامه، خزائن حدود 27000 متر مربع زمین را، به شرکت United Vision به منظور سرمایه گذاری و توسعه و به “شرکت المها” برای ساخت هفت واحد تولیدی برای احداث واحدهای تولیدی در زمینه های بطری کردن آب آشامیدنی، تولید یخ، تولید بطری های آب، کارخانه شیرینی سازی، تولید سس گوجه فرنگی، محصولات کودکان و همچنین کارخانه تولید محصولات مرتبط با پلاستیک اجاره میدهد.

اولین هتل تجاری در خزائن احداث می شود

شهر اقتصادی خزائن، از امضای یک قرارداد سرمایه گذاری جدید با شرکت بازرگانی و پیمانکاری ابتینا برای ایجاد اولین هتل تجاری در این شهر اقتصادی با مساحت 4500 متر مربع خبر داد.

این هتل بخش های مختلف موردنیاز تجار شهر را هدف قرار می دهد و شامل هتل، یک مرکز تجاری، اتاق های جلسات و کارگاه ها، دفاتر اداری برای شرکت ها، و همچنین نمایشگاه های تجاری و رستوران های مختلف است.

این قرارداد توسط مهندس سلیم بن سلیمان، مدیرعامل شهر اقتصادی خزاین و ابراهیم بن خلفان العمری ، مدیرعامل شرکت بازرگانی و پیمانکاری ابتینا امضا شد.

سلیم بن سلیمان گفت”این قرارداد اولین پروژه هتلداری در این منطقه تجاری است که با پیشنهاد اتاق و مرکز تجاری به جذب سرمایه گذاران و تسهیل مشاغل کمک می کند
امضا این قرارداد نشان دهنده رشد مداوم شهر و اعتماد و تمایل دسته های مختلف سرمایه گذاران است. “

 

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان مسکن در عمان  شهر اقتصادی خزائن با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید