4 نکته مهم برای صادرات پوشاک به عمان

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

در صورت داشتن سوال از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان صادرات پوشاک به عمان با ما در ارتباط باشید

 صنعت نساجی در کشور ایران در سال‌های اخیر افزایش تولید و صادرات چند درصدی داشته است در سال ۲۰۱۸ میزان صادرات این محصولات حدود پنج میلیون دلار اعلام شده است. نسبت به سال ۲۰۱۷ ، ۱۵ درصد افزایش داشته و پوشاک های تولیدی ایران تحت یک نشان تجاری خارجی به بازار بین المللی عرضه شده است. در سال های قبل پوشاک داخلی ایران یک سوم نیاز جامعه را تامین کرده است. اما امروزه نیاز داخلی اخیر با بیش از ۸۰ درصد تامین می‌شود. در صنعت نساجی کشورهای ترکیه، روسیه و چین قدرت بیشتری دارند و صادرات بسیار زیادی در زمینه پوشاک داشته اند.

ثبت نام تجاری، باعث رونق محصولات ایران در بازار کشورهای عربی و کشورهای آسیای میانه می شود در این بین کشورهایی همچون قطر، امارات متحده، عمان نیز از محصولات ایرانی تحت تاثیر قرار گرفته اند.

صادرات ۳۵ میلیون دلاری پوشاک ایرانی به ۲۹ کشور جهان | چرا شما صادر کننده نباشید؟

 ایران در ۵ ماهه ابتدایی سال گذشته بالغ بر ۴ هزار و ۵۲۷ تن انواع پوشاک به ارزش ۳۵ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۵۲ دلار به بیش از ۲۹ کشور جهان صادر کرده است.

به گفته سخنگوی گمرک، در حال حاضر پوشاک تولید کشورمان به کشورهای عراق، کویت، استرالیا، ارمنستان، آذربایجان، ازبکستان، روسیه، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، قرقیزستان، آلمان، کره، ژاپن، امارات، انگلستان، ونزوئلا، ساحل عاج، ایتالیا، ترکیه، کانادا، قطر، عمان، نیجریه، سوئیس، پاکستان، گرجستان، اسپانیا و دانمارک صادر شده است.

عمان از چه کشورهایی واردات پارچه دارد؟

 • امارات متحده عربی
 • چین
 • هند
 • عربستان سعودی
 • ترکیه

پوشاک و پارچه‌های خارجی مشمول تعرفه‌های واردات به این عمان هستند. (در صورتی که محصولی از ایالات متحده آمریکا وارد شود، هیچ تعرفه گمرکی به آن تعلق نمی‌گیرد) میانگین نرخ مالیات بر واردات در عمان، 5 درصد است.

4 نکته مهم برای صادرات پوشاک به عمان:

 • ذهن خود را خلاق کنید: زمانی صادرات پوشاک را انتخاب کنید که خلاقیتی در محصول شما نسبت به سایرین وجود داشته باشد.
 • کسب و کار و فروش مناسب را انتخاب کنید: اول تحقیق کنید که کدام نوع پوشاک باتوجه به فرهنگ مردم عمان مناسب برای صادرات می باشد.
 • استخدام کارشناسان متخصص: کارشناسی با تجربه در خارج از کشور می تواند از بروز ضرر و زیان جلوگیری کند.
 • امکانات خود را برای دیجیتال سازی و اتوماسیون بررسی کنید: در صورت نیاز امکانات خود را بروزرسانی کنید. قدرت فروش آنلاین را دست کم نگیرید. وب سایت حرفه ای، صفحه اینستاگرام فعال با عکس برداری تبلیغاتی از محصولات بسیار در معرفی بیزینس شما نقش دارد.

طراح های معروف لباس در عمان

 طراح های معروف عمانی عبارتند از:

 • Alaa Al Siyabi
 • Amal Al Raisi
 • Noora Karim
 • Ahswaq Al Shaqsi
 • Anisa Al Zadjali
 • Nawal Al Hooti

پیج های اینستاگرام زیر را ببینید:

 

 آماری در خصوص مشکلات صادرات پوشاک

بر اساس آمار اعلام شده دولت چین صادرات پوشاک و منسوجات به اروپا ۵۶ درصد رشد داشته است.
در این راستا وزارت بازرگانی چین پس از مذاکره با اروپا، با کنترل صدور ۱۰ قلم کالای نساجی به کشورهای اروپایی توافق کرد که این کنترل شامل نرخ افزایش صادرات به اروپا بین ۸/۵ تا ۱۲/۵ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل و تا پایان ماه می سال ۲۰۰۷ است. این ده قلم کالا عبارت اند از: البسه پنبه ای، تی شرت، پلوور، شلوار، بلوز، لباس خواب، لباس یک تکه، لباس زیر زنانه و رومیزی و ملحفه همان طور که از شواهد مشخص است، کشور چین یکی از مهمترین برندگان این میدان خواهد بود. این کشور با دارا بودن توانایی ارائه محصولات با قیمت پایین و کیفیت بالا و متنوع، برای اکثر کشورهای تولید کننده پوشاک به ویژه ایران مشکل آفرین خواهد بود.
هند (با دارا بودن بازار داخلی با جمعیت یک میلیارد نفر، مطرح بودن به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان پنبه و ریسندگی پنبه، دارا بودن ارتباطات تجاری با بازارهای اروپایی و آمریکایی و نیروی کار ارزان قیمت) کشور دیگری است که با توجه به توانمندی های فراوان رقابت در بازارهای جهانی را شدت بخشیده است.

از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان صادرات پوشاک به عمان از صادرات به عمان، ترخیص در عمان ،  حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، حمل دریایی به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری در عمان صادرات پوشاک به عمان

دیدگاهتان را بنویسید