خودرو در عمان | بازار داغ خودروهای دست دوم در عمان

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

خودرو در عمان | بازار داغ خودروهای دست دوم در عمان

قیمت خودروهای فرسوده در عمان در گذشته با شیوع بیماری کورونا، کمبود جهانی تراشه های نیمه هادی و وضع مالیات بر ارزش افزوده (VAT) افزایش یافته است، حتی در شرایطی که دلالان برای یافتن وسایل نقلیه کم مسافت پیموده شده در شرایط خوب تلاش می کنند، خریداران فردی بیشترین افزایش قیمت را متحمل می شوند.

عبدالله الحنای، مالک خودروهای مستعمل الوافی، تقاضا – و در نتیجه قیمت‌های بالاتر – را به «تأثیر کمبود تراشه‌های جهانی خودرو» نسبت داد.
سعید الجاوید بویان، فروشنده در شرکت طلال مسقط، گفت کمبود وسایل نقلیه جدید بیشتر باعث افزایش تقاضا و قیمت خودروهای دست دوم می شود. “مشتریان به دنبال خودروهای جدید هستند، که متاسفانه در نمایندگی های محلی در دسترس نیستند. بنابراین آنها اتومبیل های دست دوم را انتخاب می کنند و تقاضا برای وسایل نقلیه دست دوم افزایش می یابد.

حمل بار به عمان | نیاز به کارت بازرگانی دارم؟ | نحوه اخذ کارت بازرگانی 1401

 صدور ویزای کار چه مشاغلی برای مهاجران ممنوع شد

چهار پیشنهاد مقرون به صرفه برای گذارندان تعطیلات در عمان

موناج کی، یک مهاجر در عمان که اخیراً ماشین خود را فروخته است، معامله خوبی داشت. وی گفت “تقاضا برای خودروهای دست دوم زیاد است، بنابراین من 700 ریال بیشتر از آنچه انتظار داشتم دریافت کردم.”

فهد البلوشی، فروشنده در Classic Cars اظهار داشت که درگیری روسیه و اوکراین عامل دیگری است که بر عرضه خودرو تأثیر می گذارد. روسیه یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان فلزات مورد استفاده در قطعات خودرو، مانند نیکل، که در باتری‌های لیتیوم-آهن استفاده می‌شود، و پالادیوم، که در مبدل‌های کاتالیزوری استفاده می‌شود، است.
به علاوه تقاضا برای خودروهای دست دوم نیز به دلیل عدم یافتن انتخاب خودروهای جدید توسط مردم افزایش یافته است. بسیاری از مشتریان خودروهای خود را هر دو یا سه سال یکبار عوض می کنند. این افراد در نمایشگاه ها خودروهای مورد نظر خود را پیدا نمی کنند و به خودروهای دست دوم متوسل می شوند.

وی افزود: وضعیت اقتصادی و عدم اطمینان مالی، مشتریان را از خودروهای جدید دور نگه می‌دارد. “همه اینها فشار را بر بخش خودروهای دست دوم اضافه می کند.”

در مورد نوع خودروهای مورد تقاضا، مدیر شرکت کلاسیک کارز، خودروهایی را که مسافت پیموده شده بین 20000 تا 50000 کیلومتر را طی کرده اند به عنوان خودروهای خوب توصیف کرد. اکثر خودروهای موجود در حال حاضر بیش از 200000 کیلومتر را طی کرده اند. خودروهای خوب تقاضای زیادی دارند.. با این حال، ما به سختی می‌توانیم خودروهای خوب تهیه کنیم.»

وی عقیده دارد یکی از عواملی که مشتریان را از وسایل نقلیه جدید دور می کند، مالیات بر ارزش افزوده است که در آوریل 2021 در کشور معرفی شد، «وقتی یک ماشین جدید می‌خرید، پنج درصد مالیات بر ارزش افزوده به رقم قابل توجهی تبدیل می‌شود. اما اگر خودروی دست دوم بخرید، مالیات بر ارزش افزوده کمتر خواهد بود. با این حال بهتر است، اگر شخصی یک خودروی دست دوم را مستقیماً از مالک خریداری کند، در مالیات بر ارزش افزوده صرفه جویی می کند. “

دیدگاهتان را بنویسید