بودجه عمان | اقتصاد عمان 2022 | شرکت بازرگانی آریامس

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

بودجه عمان | اقتصاد عمان | شرکت بازرگانی آریامس

با توجه به اینکه قیمت نفت در بالاترین حد خود قرار دارد، عمان از درآمدهای مازاد برای حمایت از هزینه های دولت در پروژه های بیشتر و کاهش بدهی عمومی استفاده خواهد کرد.

دولت اعلام کرده است: «هر مازادی که ناشی از درآمدهای بالای نفتی باشد، تا حد امکان برای تسویه بدهی کشور استفاده می‌شود و در عین حال به هزینه‌های عمرانی خواهیم پرداخت».

پروژه‌های تکمیلی با اولویت تسهیلات اساسی شامل بیمارستان‌ها، ساختمان‌های جدید مدارس، حفظ و نگهداری از جاده های موجود و ایجاد جاده های جدید در برنامه پنج ساله دهم توسعه گنجانده می‌شود.
به لطف قیمت بالای نفت خام عمان، سلطان نشین عمان در ژانویه 2022 به مازاد بودجه 18 میلیون ریالی در مقایسه با کسری 282.9 میلیون ریالی در ژانویه 2021 دست یافت.  بودجه عمان | اقتصاد عمان | شرکت بازرگانی آریامس

درآمد دولت 85.2 درصد افزایش یافته اما ارقام منتشر شده توسط وزارت دارایی نشان می دهد که هزینه های عمومی نیز 9.59 درصد بالاتر رفته است – در ژانویه امسال 785.3 میلیون ریال بود (در مقایسه با 716.6 میلیون ریال در ژانویه 2021)

قیمت نفت خام در 9 مارس پس از جنگ روسیه و اوکراین که شکاف بین عرضه راکد و رشد تقاضا را افزایش داد، به رکورد 127 دلار در هر بشکه رسید. وزارت دارایی در دستورات سلطان تعدادی پروژه بیشتر را اعلام کرد که به برنامه دهم اضافه شد.
این پروژه ها شامل ساخت بیمارستان النما در استان الشرقیه شمالی، بیمارستان سمائل در استان الداخلیه و بیمارستان الفلاح در استان الشرقیه جنوبی است. در حالی که بودجه برای تکمیل پرداخت غرامت برای املاک آسیب دیده از پروژه جاده ساحلی الباطنه اختصاص می یابد، ساخت 76 مدرسه در طول برنامه دهم تکمیل می شود.

همچنین شامل فاز یک فرودگاه خصب و توسعه اسکله ساحل دهاریز در استان ظفار و افزایش امکانات توریستی و حوضچه های آبی در وادی بنی خالد در استان الشرقیه شمالی است. علاوه بر این، ساخت تعدادی از پروژه های جاده ای و گسترش بزرگراه مسقط است.

دیدگاهتان را بنویسید