اقتصاد کشور عمان | وضعیت SME ها بعد از کورونا

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

اقتصاد کشور عمان | وضعیت SME ها بعد از کورونا
کارشناسان معتقدند با وجود بهبود اقتصادی که در حال حاضر به لطف کاهش محدودیت‌ها و افزایش قیمت نفت شاهد هستیم، شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(SME) هنوز از این وضعیت خارج نشده‌اند.

اتاق بازرگانی و صنعت عمان با هدف مطالعه بهبود بخش تجاری پس از کورونا، اخیراً نظرسنجی را راه اندازی کرده است.
خدیجه البطاشی، مدیر عامل East Coast for Organising Exhibitions گفت که صاحبان شرکت های کوچک و متوسط ​​نیاز به حمایت بیشتری دارند. پاندمی و تعطیلی‌ها تأثیر عمیقی بر SMEها داشت. اگرچه دولت «حمایت‌ها و ابتکارات زیادی برای شرکت‌های کوچک و متوسط» ارائه کرده است، اما آنها به بسته‌های مالی جدید و همچنین مراکز بازاریابی برای تبلیغ کالاهای خود در طول سال نیاز دارند.

وی با اشاره به فناوری و خرید آنلاین،گفت که نیاز به آگاهی بیشتر در مورد اهمیت تجارت الکترونیک وجود دارد. «نمایشگاه‌های فیزیکی که در مراکز خرید برگزار می‌شوند بسیار مهم هستند، زیرا این نمایشگاه‌ها همچنان مورد تقاضا هستند. بسیاری از مردم می خواهند کالاها را لمس و احساس کنند و فروشنده را رو در رو ملاقات کنند. اما من فکر می کنم تجارت الکترونیک بسیار مهم است و ما باید آگاهی را در مورد آن افزایش دهیم. “

اقتصاد کشور عمان
خدیجه با بیان اینکه نظرسنجی راه‌اندازی شده توسط OCCI در بخش‌های مختلف بسیار مهم است، گفت: «ما به چنین نظرسنجی‌هایی نیاز داریم تا اطلاعات کاملی درباره نوع حمایتی که هر بخش نیاز دارد، آماده کنیم.»

دیدگاهتان را بنویسید