اینترنت عمان | کدام پلت فرم ها در عمان برای دسترسی به اینترنت محبوب ترند؟

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

کدام پلت فرم ها در عمان برای دسترسی به اینترنت محبوب ترند؟ | اینترنت عمان

گزارش جدید منتشر شده توسط دولت می گوید 95 درصد از کاربران اینترنت در عمان از طریق تلفن های هوشمند خود به اینترنت دسترسی دارند.
گزارش شاخص های دیجیتال که توسط وزارت حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات منتشر شد، اضافه کرد که پوشش اینترنت در سال 2021 ، 94 درصد بوده است.
اکثر مردم ترجیح می دهند از طریق گوشی های هوشمند آنلاین شوند، تنها 66 درصد از دسکتاپ، لپ تاپ و تبلت برای دسترسی به وب استفاده می کنند.
27 درصد از مردم در سال 2021 از ساعت های هوشمند برای دسترسی به اینترنت استفاده کردند که این رقم در سال 2020 ، 18 درصد بود. در سال 2021، 18 درصد از کاربران اینترنت از چاپگرهای هوشمند استفاده کردند، (در مقایسه با 14 درصد در سال 2020)، و استفاده از دوربین های هوشمند نیز افزایش یافت.

مالکیت تلفن های هوشمند نیز بسیار بالا است: 94 درصد از کل جمعیت 18 ساله و بالاتر در سال های 2020 و 2021 صاحب گوشی هوشمند بوده اند. با توجه به حضور همه جانبه رسانه های اجتماعی در زندگی مردم، ارسال پیام از طریق ایمیل، واتس اپ و سرویس های پیامک در رتبه های اول قرار دارد.

با این حال درصد افرادی که از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای دانلود، نصب و پیکربندی نرم‌افزارها و برنامه‌ها استفاده می‌کردند، به شدت کاهش یافت،( از 67 درصد در سال 2020 به 48 درصد در سال 2021)

33 درصد از مردم از خدمات ICT برای ایجاد پرزنتیشن های الکترونیکی با استفاده از نرم افزارهای موجود به صورت آنلاین استفاده کردند، در حالی که حدود 12 درصد برای یادگیری برنامه نویسی مانند نرم افزار رایانه یا توسعه برنامه در یک محیط دیجیتال به فناوری اطلاعات و ارتباطات روی آوردند.

در ادامه این گزارش آمده: «سلطنت عمان با تقویت بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان ابزاری توانمند برای سایر بخش‌های اقتصادی، گام‌های بزرگی در زمینه‌سازی پایه‌های یک اقتصاد دیجیتال پررونق برداشته است. این وزارتخانه اضافه کرد: «علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد دیجیتال به یک سهم عمده در اقتصاد ملی تبدیل شود. “

دیدگاهتان را بنویسید