موزه ملی عمان معرف تاریخ و تمدن این کشور

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

موزه ملی عمان معرف تاریخ و تمدن این کشور
موزه ملی به دنبال برجسته کردن میراث و نقش تمدنی، تاریخی، فرهنگی و علمی سلطان نشین عمان در سطح منطقه ای و بین المللی است.

این کشور ابتکارات و نمایشگاه هایی را در مورد میراث منحصر به فرد عمان در طول اعصار را راه اندازی کرده و در تلاش برای معرفی عمان به مخاطبان در داخل و خارج از کشور است. این فعالیت ها با همکاری گروه منتخبی از موزه های پیشرو و معتبر بین المللی برگزار می شود. موزه ملی تعدادی یادداشت تفاهم (MoUs) و قراردادهایی با این موزه ها در زمینه های فرهنگی و موزه ای امضا کرده است.

از زمان افتتاح موزه ملی در 15 نوامبر 2022، این موزه نمایشگاه های خارجی بسیاری را سازماندهی کرده است و میزبان تعدادی نمایشگاه موزه جهت تبادل فرهنگی، غنی سازی فرهنگ ها، توسعه درک متقابل و همکاری با موسسات فرهنگی منطقه ای و بین المللی بوده است.

جمال حسن الموسوی، دبیرکل موزه ملی به خبرگزاری عمان گفت: در ماه های آینده در چارچوب برنامه سالانه موزه برای معرفی تاریخ و تمدن عمان، رویدادهای زیادی برگزار خواهد شد. هدف این برنامه باز کردن کانال‌های گفتگو بین فرهنگ‌ها و نسل‌ها برای افزایش انتقال دانش است.

وی با اشاره به اینکه به عنوان بخشی از قرارداد امضا شده با موزه هنرهای زیبای لیون، نمایشگاهی در آوریل 2023 برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه تمدن کندر و فرهنگ عطرسازی در عمان که یک تجربه تاریخی پنج هزار ساله است را برجسته می کند.

الموسوی افزود: موزه ملی دیپلماسی فرهنگی را با هدف تقویت پیوندهای دوستی و خویشاوندی با کشورهای عربی و همچنین کشورهای دوست و همسایه دنبال می کند.

دبیرکل موزه ملی گفت: این موزه همچنین به دنبال معرفی فرهنگ «الطیب» یا «عطرسازی» با تمرکز بر تاریخ باستانی کندر است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیست و سه اثر هنری امانت برگزیده از شاهکارهای موزه هنرهای زیبای لیون تا 7 می 2023 در بیت الزبیر به نمایش گذاشته شده است.

الموسوی افزود: موزه ملی قرار است از تعدادی رویداد مهم رونمایی کند .این رویداد که در ژانویه 2023 راه اندازی میشود در چارچوب جشن های سلطان نشین عمان در سالگرد طلایی برقراری روابط دیپلماتیک با کنفدراسیون سوئیس و با جمهوری اتریش میباشد.

حمل بار از تهران به مسقط عمان | راه های ارسال بار به عمان

چگونه برای ارسال بار به عمان اقدام کنم؟ | چه هزینه هایی باید بپردازم؟

گردشگری عمان | سوت احیای گردشگری در کشورهای GCC

دیدگاهتان را بنویسید