روابط بین المللی عمان | حذف روادید بین عمان و روسیه

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

روابط بین المللی عمان | حدف روادید بین عمان و روسیه

در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک در مسقط، سید بدر حمد البوسعیدی، وزیر امور خارجه و سرگئی لاوروف، همتای روس خود، گفت: «سلطنه عمان و روسیه به زودی مجموعه ای از توافقنامه ها را در مورد اجتناب از مالیات مضاعف و معافیت روادید برای اتباع دو کشور امضا خواهند کرد.

لاوروف، در سفر به عمان، بر تمایل کشورش برای “افزایش حجم مبادلات به نحوی که به درخواست دو طرف پاسخ دهد، به ویژه از طریق مجموعه ای از توافقات دوجانبه،من جمله لغو روادید متقابل برای شهروندان یکدیگر تاکید کرد.

توافق دیگری که لاوروف به آن اشاره کرد، «همکاری بین موزه روسیه و موزه ملی عمان» بود. وی افزود: گفتگوی وی با طرف عمانی همچنین راه‌های تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های انرژی، گردشگری، هنر و فناوری اطلاعات از جمله دیگر حوزه‌هایی است که به توسعه روابط دوجانبه و فعال‌سازی کمیته اقدام مشترک کمک می‌کند.”
لاوروف خاطرنشان کرد که به طرف عمانی در مورد عملیات روسیه در اوکراین و ابعاد ژئوپلیتیک آنها توضیحاتی ارائه کرده است.

وی موضع طرف عمانی در قبال بحران اوکراین را «متوازن و سازنده» و مبتنی بر تامین منافع ملی عمانی توصیف کرد.روابط بین المللی عمان

وزیر روسیه همچنین از مواضع عمان در قبال سوریه قدردانی کرد. وی افزود: زمان آن فرا رسیده است که سوریه دوباره به اتحادیه عرب بپیوندد. ما مطمئن هستیم که عمان قادر است این رویکرد را عملاً ترویج کند.»

دیدگاهتان را بنویسید