جدیدترین گزارش از میزان صادرات عمان و پیشرفت بنادر

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

بنادر دریایی عمان از نظر ارزش صادرات به سایر کشورها در سال 2021 رتبه اول را به خود اختصاص دادند. مینا الفهل با 86 درصد جابجایی کالاهای صادراتی به عنوان بندر دریایی عالی در منطقه ظاهر شد.
در بین مرزهای زمینی، بندر خاتم الشکله با 12 درصد ارزش صادرات، بیشترین مقدار و سپس فرودگاه ها با 2 درصد قرار گرفتند.

بر اساس پایگاه داده گمرک اداره کل گمرک در سال 2021، حجم مبادلات تجاری عمان در سال 2021 به 33.8 میلیارد ریال رسید(در مقایسه با 28 میلیارد ریال در سال 2020) که افزایش 20.7 درصدی را نشان می دهد.

حمل و نقل از طریق بنادر در مقایسه با حمل و نقل از طریق فرودگاه هزینه کمتری دارد. در طول سال های گذشته، سلطان نشین عمان برای بهبود عملکرد بنادر، تسهیل مراحل ترخیص کالا از گمرک و باز کردن خطوط مستقیم بین بنادر عمان و بسیاری از بنادر بین المللی تلاش کرده است. این شرکت با سرمایه‌گذاری میلیاردها ریال در ساخت بنادر در سواحل خود، علاوه بر تکمیل زیرساخت‌های قانونی و فنی که کار واردکنندگان و صادرکنندگان را تسهیل می‌کند، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را جذب کرده است و برای تبدیل شدن به مرکز منطقه‌ای واردات و صادرات تلاش می‌کند.

موقعیت استراتژیک

موقعیت استراتژیک عمان مشرف به دریاهای آزاد و نزدیکی به خطوط کشتیرانی بین المللی متمایز است. تمرکز دولت بر تبدیل بنادر اصلی عمان به مراکز صادرات محوری در منطقه پیشرفت زیادی داشته است. طی سال های گذشته برای بهره مندی از تجربه جهانی خود در جذب خطوط کشتیرانی بین المللی و سرمایه گذاری با ماهیت صادراتی به کشور، قراردادهایی با شرکت های بین المللی برای مدیریت و بهره برداری از بنادر اصلی منعقد کرده است.

عمان از طریق بنادر تجاری و صنعتی خود به دنبال این است که تا سال 2040 در بین ده کشور برتر عملکرد لجستیکی در سطح بین المللی قرار گیرد و بخش حمل و نقل و ارتباطات به دومین منبع درآمد ملی تبدیل شود.

عمان با اجرای برنامه های پنج ساله متوالی توانست مجموعه ای از بنادر اعم از تجاری، صنعتی و گردشگری را توسعه دهد و ثمره سرمایه گذاری های خود را در این بخش به ویژه در بندر صلاله و صحار برداشت کند. بدین ترتیب توانست میلیاردها ریال به عنوان سرمایه گذاری داخلی و بین المللی جذب کند، هزاران فرصت شغلی ایجاد کند و سهم بخش بندری را در تولید ملی کشور افزایش دهد.

برای توسعه و ارتقای رقابت پذیری بخش بنادر در منطقه، وزارت حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات نقش محسوسی در برنامه های بازاریابی بنادر و مناطق صنعتی ایفا می کند. این وزارتخانه با شرکت‌های مدیریت و بهره‌برداری بنادر و مقامات ذی‌صلاح در خصوص برنامه‌های بازاریابی بین‌المللیِ بنادر تحت نظارت خود هماهنگ می‌کند و هر بندر برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی، برنامه بازاریابی سالانه تهیه می‌کند.

 استانداردهای بین المللی بنادر عمان با مشخصاتی قابل مقایسه با بنادر بین المللی مشخص می شوند، زیرا آنها می توانند بزرگترین کشتی های جهان را دریافت کنند. آنها دارای اسکله هایی با عمق حدود 25 متر، فضای ذخیره سازی کافی، پایانه های کانتینری و تجهیزات مدرن برای جابجایی کالا هستند. دولت زیرساخت‌ها را برای بنادر عمان آماده کرده و به تجهیزات مدرن مجهز شده است تا برای فرآیند واردات و صادرات و سرعت در ترخیص کالا آماده باشد.

بندر دُقم

سلطان نشین عمان در حال آماده سازی بندر دقم برای تبدیل شدن به یکی از بنادر اصلی منطقه است. این بندر در حال حاضر شاهد اجرای چندین پروژه زیربنایی است که آن را برای مرحله بهره برداری کامل تجاری آماده می کند. برجسته ترین این پروژه ها عبارتند از: ایجاد ترمینال تجاری برای اسکله که شامل احداث جاده، دروازه اسکله تجاری، محوطه بازرسی، ساختمان ثبت کامیون ها، ساختمان تک فروشگاهی بندر، ساختمان گمرک و سایر ساختمانهای مربوط به ترخیص ترمینال تجاری

سایر بنادر مهم عمان

بندر سلطان قابوس در مطرح که در سال 1974 تأسیس شد، اولین بندر عمان برای خدمات واردات و صادرات است. بخش عمده ای از کالاها را در انواع و اندازه های مختلف جذب کرد و سهم بسزایی در توسعه مدرن کشور داشت. مساحت آن 26.7 کیلومتر مربع و شامل 13 اسکله است. با این حال، بندر خصب در استان مسندم به دلیل موقعیت استراتژیک آن در نزدیکی تنگه هرمز در منتهی الیه شمال عمان، برای تشویق حرکت تجاری و خدمت به اقتصاد محلی استان مورد توجه زیادی از سوی دولت قرار گرفته است. بندر شناص یکی از مهم‌ترین بنادر در احیای حرکت تجارت محلی بین ولایت‌های الباطنه شمالی در ارتباط با ماهیگیری، تجارت دام و محصولات کشاورزی است. این کشور شاهد پیشرفت‌های زیادی در زمینه تأمین اسکله‌های شناور برای خدمت به فعالیت‌های تجاری و ماهیگیری و بازسازی آغل‌های دام در بندر بود.

مزیت های رقابتی

 به گفته مسئولان، این بنادر به لطف زیرساخت های جهانی خود، مجموعه ای از مزیت های رقابتی را برای حضور در خطوط اصلی تجاری بازارهای آسیا، شبه قاره هند، خاورمیانه، آفریقا و اروپا فراهم خواهند کرد. آنها یک شبکه اتصال متمایز را ارائه می دهند که با درخواست کشتی هایی که بیش از 3000 درخواست برای حرکت به بیش از 52 مقصد از بنادر دارند، همگام می شود. بنابراین، آنها زمان حمل و نقل بهتری را فراهم می کنند، مزیت تغییر جهت را در خط اصلی کشتیرانی بین شرق و غرب به حداقل می رساند و دسترسی به آن بازارها را از طریق یک مکان مرکزی کارآمد و امن تسهیل می کند. همچنین، تبدیل عمان به یک مرکز لجستیک جهانی در ساده‌سازی رویه‌ها، انعطاف‌پذیری قوانین و سیاست‌های مربوط به حمل‌ونقل، کشتیرانی و گمرک، باز کردن درها برای سرمایه‌گذاری خارجی و صدور مجوز تأسیس شرکت‌هایی است که کار لجستیک کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید