هزینه ثبت شرکت در عمان 2023 چقدر شد؟

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

هزینه ثبت شرکت در عمان 2023 چقدر شد؟
بسته کمکی که از اوایل سال 2021 به دلیل تأثیر  ویروس کرونا، هزینه‌های ثبت تجاری با تخفیف را به سرمایه‌گذاران خارجی در سلطان نشین عمان ارائه می‌کرد، در 31 دسامبر 2022 پایان یافت.یک مقام ارشد وزارت بازرگانی گفت که هزینه ثبت تجاری و مجوز از اتاق بازرگانی و صنعت عمان برای سرمایه گذاران خارجی به روزهای قبل از COVID-19 بازگشته است.

در طي پاندمی، سرمايه‌گذاران خارجي به جاي 3000 ریال براي باز كردن ثبت شرکت و گرفتن مجوز از اتاق، 96  ریال پرداخت میکردند. این مقام مسئول گفت: شایعه ای که مطرح می شود مبنی بر افزایش هزینه ها از اول ژانویه 2023 نادرست است. (در نظر بگیرید این سه هزار ریال عمان جدای از هزینه های اقامت و وکیل در عمان است)

بسته کمکی که به دلیل پاندمی به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه شده بود از 9 مارس 2021 معرفی شد و قرار بود در 31 دسامبر 2022 منقضی شود.

هزینه‌هایی که اکنون دریافت می‌شود مطابق با روزهای قبل از کورونا است.این مقام مسئول که خواست نامش فاش نشود، گفت: به عنوان بخشی از طرح محرک اقتصادی، سرمایه‌گذاران خارجی در صورت سرمایه‌گذاری در یکی از فعالیت‌های تنوع اقتصادی که تصویب شده بود، همان مزایایی را که به بازرگانان عمانی در هزینه‌های ثبت تجاری ارائه می‌شد، تعلق می‌گرفت.

در برنامه پنج ساله دهم که به حدود 1106 فعالیت اقتصادی محدود شده بود. در مجموع 70 فعالیت برای سرمایه گذاران خارجی ممنوع است. بسیاری از سرمایه گذاران خارجی سوابق تجاری خود را در طول دوره مجوز، با پرداخت هزینه 96 ریال تا پایان سال 2022 تمدید کردند. پس از پایان طرح محرک اقتصادی، کارمزدها به روزهای قبل از کووید-19 بازگشته است.

قطر 2023 | قطر در بین مقاصد برتر جهان برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی

حمل بار از تهران به مسقط عمان | راه های ارسال بار به عمان

شهر مسقط تا سال 2040 به یک شهر جهانی تبدیل خواهد شد | آریامس

دیدگاهتان را بنویسید