اطلاعات جامع حمل بار به عمان | هزینه ارسال بار به عمان

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

اطلاعات جامع حمل بار به عمان | هزینه ارسال بار به عمان
قصد ارسال بار خود به یکی از شهرهای کشور عمان را دارید؟ میتوانید با ما تماس بگیرید. اگر برای اولین بار است که میخواهید کالای خود را به دست مشتری خود در عمان برسانید این مقاله را بخوانید.

اول از همه باید تصمیم بگیرید که باتوجه به ماهیت کالایتان می بایست آن را از طریق هواپیما یا دریا ارسال کنید؟

اگر حجم کالای شما کم است و همزمان دارای محدودیت زمانی برای رسیدن آن به کشور عمان دارید از طریق کارگو شرکت های هواپیمایی آن را به فرودگاه بین المللی مسقط ارسال کنید. توجه کنید که قبل از ارسال، حتما با ترخیصکارتان در عمان همه شرایط واردات کالایتان را چک کنید. این کار از طریق ارسال پکینگ لیست و اینویس انجام می شود. در صورتی که واردات کالای شما به عمان نیاز به مجوز داشته باشد قبل از ارسال اقدام به اخذ مجوز کنید.

راه اندازی مشاغل خانگی در عمان |  آیا امکان پذیر است؟

ارسال بار به عمان بدون تخلیه و بارگیری مجدد

اگر حجم کالای شما زیاد است و در عین حال محدودیت چند روزه برای ارسال ندارید حتما از روش دریایی استفاده کنید.

کلیه محموله های ارسالی از سمت ایران به عمان از طریق بندرعباس یا جاسک به بنادر عمان یعنی صحار، صلاله، شناس یا السویق ارسال می شود. اگر کالای شما از طریق کانتینر و روی کشتی به عمان می رسد باید بدانید که تنها بندر کانتینری “مستقیم” عمان (از سمت ایران) بندر صحار است و دو بندر دیگر تنها برای دریافت کالاهای فله در نظر گرفته شده اند.

با این وجود امکان ارسال کانتینر به بندر جنوبی عمان “صلاله” نیز وجود دارد ولی می بایست تعویض کشتی در جبل علی صورت پذیرد. البته در نظر بگیرید که مدت حمل آن تا رسیدن به صلاله چیزی حدود 20 روز طول خواهد کشید.

پیشنهاد ما:

اگر برای اولین بار است که میخواهید کالایی در حد کانتینر به عمان ارسال کنید به صورت door to door به شرکت های تخصصی حمل در این زمینه واگذار کنید.

دلیل این کار:

حمل بین المللی مانند قطعات یک پازل است که اگر یک قطعه گم شود و یا با تاخیر به دستتان برسد کل مراحل دچار مشکل خواهد شد و شما را ملزم به پرداخت ضرر و زیان میکند.

با این کار کلیه مراحل صادرات و کالای شما از جمله: گذاشتن چک ضمانت برای کشتیرانی (درصورتی که کانتینر را از محوطه خارج می کنید)، هماهنگی با راننده تریلی، کارت بازرگانی، تشریفات گمرک، بازرسی و …. تا رسیدن به محل انبار در عمان به عهده شرکت حمل خواهد بود.

عبارات (اصطلاحات) حمل دریایی

صادرکننده کالا هستید؟ مهم است که با برخی اصطلاحات حمل دریایی به عمان آشنا شوید:

حمل دریایی با کانتینر دربست (FCL):

حمل دریایی خرده بار یا اصطلاحا اجاره بخشی از کانتینر (LCL):

حمل دریایی به صورت فله (Break Bulk): مثلا برای ارسال سیمان یا مواد معدنی

FOB :دریافت بار از گمرک و تحویل آن در گمرک مقصد

EXW: تحویل کالا از کارخانه در کشور مبدا و ارسال آن به گمرک کشور مقصد

قیمت کانتینر 20 و 40 فوت به عمان

میدانیم که کرایه حمل کانتینرها به عمان برای مدت طولانی ثابت نیست، با این حال در تاریخ انتشار این مطلب، هزینه حمل دریایی هر کانتینر 20 فوت به بندر صحار عمان 1100 دلار و هر کانتینر 40 فوت 1600 دلار است. (این رقم بدون هزینه های حمل داخلی، بارگیری، تخلیه، کارت بازرگانی، تی اچ سی و …… است)

بخوانید : چرا هزینه های ارسال کالا به عمان گران است؟

دیدگاهتان را بنویسید