ارسال بار به عمان | حمل بار به صلاله | روش حمل بار به صلاله عمان

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

ارسال بار به عمان | حمل بار به صلاله | روش حمل بار به صلاله عمان

قصد ارسال بار خود به صلاله عمان، جنوبی ترین بندر در این کشور را دارید؟ پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ارسال بار از ایران به عمان یا از عمان به ایران از دو طریق دریایی و هوایی صورت میگیرد. روش حمل دریایی برای ارسال بار به عمان همیشه مقرون به صرفه تر از ارسال بار از طریق هواپیماست (البته بستگی به ماهیت کالا دارد).

برای این که بدانیم چطور میتوانیم کالای خود را به جنوب عمان (صلاله) ارسال کنیم باید در نظر بگیرید که ارسال بار از ایران به عمان از طریق چه بنادری امکان پذیر است و بهترین مسیر رسیدن به صلاله کدام است.

کلیه محموله های ارسالی از سمت ایران به عمان از طریق بندرعباس یا جاسک به بنادر عمان یعنی صحار، شناس یا السویق ارسال می شود. اگر کالای شما از طریق کانتینر و روی کشتی به عمان می رسد باید بدانید که تنها بندر کانتینری عمان (از سمت ایران) بندر صحار است و دو بندر دیگر تنها برای دریافت کالاهای فله در نظر گرفته شده اند.

روش های ارسال بار کانتینری به صلاله:

روش اول: فرض کنید که یک کانتینر 20 فوت سرامیک را باید به مشتری خود در صلاله ارسال کنید. برای این کار پس از انجام کلیه امور گمرکی ایران و تحویل کانتینر به خط کشیترانی، کانتینر مذبور در بندر صحار دریافت می شود. سپس باید کانتینر را در همان بندر صحار ترخیص/ترانزیت کنید و سپس با تریلی (زمینی) به صلاله عمان برسانید. در نظر داشته باشید که فاصله بین صحار تا صلاله 1106 کیلومتر است.

روش دوم: از مسیر کانتینری بندرعباس – جبل علی – صلاله استفاده کنید. توجه داشته باشید که مدت زمان حمل دریایی از لحظه خروج کشتی تا رسیدن به بندر صلاله بین 20 تا 25 روز طول خواهد کشید.

قیمت حمل دریایی در روش دوم (در زمان نگارش این مقاله) برای کانتینر 20 فوت 2300 دلار است.

 

سوالات بیشتری دارید، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید