آدرس شرکت

شیراز، عفیف آباد

07136293812

شنبه تا پنجشنبه 8 الی 15

سـوالات مـتـداول


صـادرات کـالا


به طور کل چه کالاهایی بیشتر صادر می شوند؟

جواب این سوال ارتباط زیادی به کشور مقصد ندارد. با این حال، محصولات غذایی نظیر زعفران، خشکبار، فرش و چرم، مواد معدنی و انواع سنگ، کالاهای پتروشیمی و نفتی جزو محبوب ترین کالاهای صادراتی ایران هستند.

چه کالاهایی را نمی توان صادر کرد؟

صادرات برخی کالاها به دلیل شرایطی که در کشور ایجاد می کنند، ممنوع است. برای مثال،چندی پیش صادرات کالاهای کشاورزی همچون گوجه و پیاز، به دلیل افزایش قیمت آنها در داخل کشور ممنوع گردید. برخی از کالاهای دیگر که صادرات آنها ممنوع است از این قرارند: لوازم و تجهیزات مختلف آهنی مانند قراضه آهن، انواع کاغذ، آرد، شکر وقند، اقلام  دامی و غیره.

چگونه محصول خود را صادر کنیم؟

هر صاحب کسب و کاری ممکن است در پی توسعه بازار خود و ورود به بازارهای بین المللی باشد. صادرات کالا اگر چه امری شدنی است، اما نیاز به آموزش و تجربه در بخش های مختلف دارد و می تواند هزینه های هنگفتی به جا بگذارد.

صادرات
واردات

واردات کـالا


واردات کالا چه هزینه هایی دارد؟

هزینه واردات کالا، بخش های متعددی دارد. عمده ترین بخش هزینه، مربوط به خرید کالای شما خواهد بود. با این حال حقوق و عوارض گمرکی، هزینه بازرسی کالا، امور حمل و نقل، بیمه باربری، انبارداری، تخلیه و بارگیری و غیره، را باید در نظر بگیرید که مقدار این هزینه ها تا حد زیادی به نوع و حجم کالای وارداتی بستگی خواهد داشت.

چه کالاهایی را می توان وارد کرد؟

تقریبا هر کالایی را می‌توان به کشور وارد کرد مگر آنکه خلاف قوانین حاکم برکشور باشد و یا به دلیل مشابهت آن کالا با برخی کالاهای داخلی، اجازه ورود آن صادر نشود.

واردات یک کالا چقدر زمان می برد؟

جواب دقیقی نمی‌توان برای این سوال ارائه کرد. مدت زمان واردات کالا تحت عوامل تاثیرگذار متعددی قرار می‌گیرد مثل: نوع کالا، کشور مبدأ، نوع حمل‌ونقل و غیره.

حـمـل و نـقـل بـیـن الـمـلـلـی کـالا


برای ارسال سمپل بهتر است از چه روشی استفاده شود؟

از آنجا که برای ارسال نمونه باید به زمان توجه کرد، پیشنهاد می شود از روش حمل و نقل هوایی برای ارسال نمونه استفاده کرد.

عموما چه کالاهایی با روش حمل و نقل دریایی یا هوایی ارسال می شوند؟

معمولا کالاهایی که حجم و وزن بالایی دارند، یا حمل آنها خطرناک است، به شیوه حمل و نقل دریایی استفاده می شوند. در واقع حدود 90 درصد از حمل و نقل بین المللی از طریق دریا انجام می شود، و تنها در شرایط خاصی از سایر روش های  حمل و نقل استفاده می شود.

آیا در حمل و نقل هوایی هم بسته ها بیمه می شوند؟

بله، یکی  از خدماتی که شرکت های حمل و نقل هوایی ارائه می‌دهند، بیمه است.

به این صفحه امتیاز دهید