صادرات ماشین آلات، خط تولید و تجهیزات به کشور عمان

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

صادرات انواع ماشین آلات صنعتی بخصوص ماشین آلات خط تولید می تواند تاثیر زیادی بر رشد اقتصادی و تولید ناخالص داخلی کشور داشته باشد.  مهم‌ترین نقطه عطف صادراتی این صنعت، ارزش هر تن کالای صادراتی آن است که حدود دوازده برابر متوسط ارزش هر تن کالای کل صادرات کشور است و در مقابل نقطه منفی این صنعت، ارزبری بالای آن جهت واردات قطعات و تجهیزات مورد نیاز است که بالاترین سهم را نسبت به سایر گروه‌های کالایی صادراتی کشور دارد. با این حال معافیت ماشین آلات خط تولید از پرداخت کارمزد خدمات استاندارد برای کاهش بار اضافی بر سازمان استاندارد و عدم ایجاد تورم نیز در جهت تسهیل صادرات بوده است. در صورت داشتن سوال از هزینه ارسال و صادرات انواع ماشین آلات صنعتی و یا صادرات خط تولید به اروپا از جمله اسپانیا، ترکیه، یونان، آلمان و یا ارسال door to door به کشور عمان با ما در ارتباط باشید.

صادرات ماشین آلات، خط تولید و تجهیزات به کشور عمان

 با توجه به مباحث گفته شده، فعالان صنعت سازندگان ماشین‌آلات کشور باید با برنامه‌ریزی مدون و در همکاری با سازمان توسعه تجارت ایران، با تمرکز بر توسعه تولید صادرات‌گرا و کیفی، ایجاد و توسعه شبکه صادراتی، کنسرسیوم‌های صادراتی، شرکت‌های مدیریت صادرات، بازاریابی و توسعه بازارهای موجود و ورود به بازارهای جدید، خصوصا ۱۵ کشور همسایه از جمله کشور عمان که یکی از بزرگترین واردکنندگان ماشین آلات در منطقه است، حداکثر استفاده لازم را از ظرفیت‌های موجود برای رونق تولید و صادرات این صنعت به عمل آورند.

در سال های اخیر به ترتیب صادرات شیرآلات صنعتی، ماشین آلات صنایع غذایی، تجهیزات انتقال مواد و ماشین ابزار رشد چشم گیری داشته است. مهمترین عوامل تداوم چنینی رشدی، هزینه بالای حضور در نمایشگاه های بین المللی، تامین مواد اولیه، حمایت های دولتی و تامین مشوق های صادراتی بوده است.

متاسفانه با وجود چنینی آماری، مشکل وابستگی شدید به ماشین آلات خارجی همچنان یکی از مهمترین موانع توسعه یافتگی صنایع کشور است. یکی از پیامد های منفی واردات ماشین آلات خط تولید، کاهش کیفیت تولید در طول زمان است. علت این امر این است که تسلط صاحبان صنعت به فناوری ماشین آلات خط تولید وارداتی صرفا در حد بهره برداری است. بنابراین محصولات تولیدی این کارخانجات در همان حد اولیه طراحی شده توسط شرکت خارجی باقی مانده و با استهلاک دستگاه حتی کاهش هم می یابد.

شرکت بازرگانی آریامس با تجربه خود در حمل و صادرات انواع ماشین آلات صنعتی به کشور عمان و کشورهای اروپایی، آماده ارائه بهترین نرخ های رقابتی به تولید کنندگان محترم می باشد.

کلیه عملیات بارگیری، حمل تا مرز خروجی، امور گمرکی، ترخیص و بیمه کامل بار صادراتی توسط این شرکت صورت می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید